107,6 FM

Gliwice, Dąbrowa Górnicza i Katowice wysoko w rankingu najbogatszych miast

Gliwice wśród najbogatszych miast na prawach powiatu w Polsce. Zajęły one trzecie miejsce w zestawieniu najzamożniejszych samorządów.

Poznaliśmy najbogatsze samorządy w Polsce. Opublikowany został coroczny ranking, badający dochody miast, powiatów i gmin w przeliczeniu na mieszkańca. Wśród miast na prawach powiatu na podium znalazły się Gliwice, które zostały pokonane jedynie przez Sopot i Płock. Gliwiczan zapytaliśmy zatem, czy trzecie miejsce w Polsce przekłada się na rzeczywistość:

 

Ranking przygotowywany przez profesorów Uniwersytetu Warszawskiego co roku przedstawia dochody pozyskiwane przez miasto w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Te w Gliwicach wyniosły ponad 6800 złotych. Mówi Łukasz Oryszczak, rzecznik prezydenta Gliwic:

 

Czwarte miejsce wśród miast na prawach powiatu zajęła Dąbrowa Górnicza. Z kolei w kategorii miast wojewódzkich Katowicom przypadła siódma pozycja.

Ranking bogactwa samorządów od ponad 20 lat przygotowują profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego. Uchodzi on za jeden z najbardziej stabilnych i wiarygodnych tego typu wskaźników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama