107,6 FM

Rozpoczyna się Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Od przedstawienia raportu SGH i Forum Ekonomicznego rozpocznie się we wtorek w Karpaczu XXXI Forum Ekonomiczne. W trakcie dorocznego sympozjum odbędzie się ponad 300 wydarzeń - przede wszystkim debat z udziałem polityków, przedstawicieli biznesu oraz kultury i nauki.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego jest "Europa w obliczu nowych wyzwań". Według zapowiedzi organizatora - Fundacji Instytut Studiów Wschodnich - w tegorocznym spotkaniu wezmą udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Piotr Gliński i Henryk Kowalczyk, a także szefowie resortów m.in.: zdrowia Adam Niedzielski, finansów Magdalena Rzeczkowska, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, infrastruktury Andrzej Adamczyk czy edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Do Karpacza mają też przyjechać m.in. b. prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarovic, minister polityki rolnej i żywności Ukrainy Mykola Solskyi czy deputowana Rady Najwyższej Ukrainy Kira Rudyk.

W Forum Ekonomicznym weźmie udział również prezes PiS Jarosław Kaczyński, który będzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym "Realizm i wartości w polityce". Swój udział w wydarzeniach zapowiedzieli również samorządowcy oraz parlamentarzyści z opozycyjnych klubów.

Sympozjum rozpocznie się we wtorek od przedstawienia raportu SGH i Forum Ekonomicznego. Jak wskazali organizatorzy, raport "ma umożliwić liderom biznesu, przedstawicielom administracji rządowej, samorządowej i trzeciego sektora efektywniejsze podejmowanie decyzji w czasach ogromnych globalnych zawirowań spowodowanych najpierw pandemią COVID-19, a od lutego 2022 r. wojną na Ukrainie i związanymi z tym kryzysami".

Pierwszego dnia Forum Ekonomicznego odbędą się m.in. panel z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego "Kamienie milowe e-zdrowia w Polsce"; panel "Światło, które zgasło - Europa Środkowo-Wschodnia a świat Zachodu" z udziałem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka; panel "Promocja polskiej żywności w świecie poprzez środowiska polonijne", na którym gościem będzie wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Szef resortu rolnictwa weźmie też udział w dyskusji "Bezpieczeństwo żywności a wojna na Ukrainie - czy grozi nam +wielki głód+?".

Coroczną tradycją Forum Ekonomicznego jest wręczenie nagród dla Człowieka Roku, Firmy Roku oraz Organizacji Pozarządowej Roku. Gala wręczenia nagród odbędzie się we wtorek wieczorem. Forum zakończy się w czwartek.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama