107,6 FM

Rodzina królewska żegna Elżbietę II: niechaj ci do snu nucą chóry niebian

Po prywatnej ceremonii, podczas której trumnę z ciałem Elżbiety II złożono do grobu, rodzina królewska zamieściła w poniedziałek wieczorem w mediach społecznościowych niepublikowane wcześniej zdjęcie zmarłej monarchini wraz z zaczerpniętym z "Hamleta" pożegnaniem.

Na pochodzącej z 1971 r. fotografii Elżbieta II wędruje przez wrzosowiska w pobliżu zamku Balmoral w Szkocji. "+Niechaj ci do snu nucą chóry niebian.+ Z wdzięczną pamięcią - Jej Królewskiej Mości Królowej. 1926-2022" - podpisano.

Cytat ten to słowa, którymi w ostatnim akcie "Hamleta" Williama Shakespeare'a Horacy żegna umierającego bohatera tytułowego. Te same słowa przywołał król Karol III w swoim pierwszym po objęciu tronu przemówieniu do narodu, które wygłosił dzień po śmierci matki.

Przeczytaj:  Trumna z ciałem Elżbiety II złożona do grobu podczas prywatnej ceremonii

Elżbieta II zmarła 8 września na zamku Balmoral w wieku 96 lat. W poniedziałek odbyły się uroczystości pogrzebowe, którego ostatnią częścią było złożenie trumny z jej ciałem do grobu w kaplicy pamięci Jerzego VI w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. W tym uczestniczyła tylko rodzina królewska.

Przeczytaj:  Pogrzeb królowej i kerygmat

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama