107,6 FM

Czego potrzebujemy do szczęścia?

Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli… Łk 10,24

Łk 10, 17-24

Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc:

«Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają».

Wtedy rzekł do nich: «Widziałem Szatana, który spadł z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednakże nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie».

W tej to chwili rozradował się Jezus w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli…
Łk 10,24

Ewangelia z komentarzem. Czego potrzebujemy do szczęścia?
Gość Niedzielny

Czego potrzebujemy do szczęścia? Stabilnej pracy? Zdrowej rodziny? Więcej urlopowych dni? Niższych cen w sklepach i wyższych zarobków? A może więcej wolnego czasu, braku kłopotów wychowawczych, trwałego małżeństwa, wiernych przyjaciół… I pewnie wymienić można jeszcze wiele rzeczy, których pragniemy, szukamy, zwłaszcza gdy czujemy się nieco przygnieceni trudnymi sprawami. Zdarzyć nam się może odpłynięcie w marzenia w stylu: „gdybym miał… to byłbym szczęśliwszy”. Tymczasem Jezus mówi dzisiaj, że szczęśliwe nasze oczy, bo w Nim możemy oglądać spełnienie obietnicy, a nasze imiona zapisane są w niebie. Nie trzeba czekać na coś innego, szczęśliwym można być już dzisiaj. 

Przeczytaj Czytania na każdy dzień

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..