107,6 FM

Katowice. Biuro Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich działa od 15 lat

15 lat mija odkąd w Katowicach działa Biuro Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Od 2007 roku funkcję pełnomocnika sprawuje prof. Aleksandra Wentkowska.

W 2007 roku decyzję o stworzeniu biura pełnomocnika terenowego w Katowicach  podjął rzecznik praw obywatelskich dr Janusz Kochanowski. Do tej pory to jedno z trzech takich biur w Polsce. Pozostałe mieszczą się we Wrocławiu i w Gdańsku.

Jak mówi pełnomocnik terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach - prof. Aleksandra Wentkowska - rocznie do biura wpływa około 1600 nowych spraw:

W ostatnim czasie sporo spraw wnoszą uchodźcy z Ukrainy. Podobnie jest w całej Polsce. - Do biura w Warszawie też mamy dużo pism od Ukraińców - przyznał obecny w Katowicach Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek. Jak jednak zaznaczył, nie są to skargi:

Rzecznik Praw Obywatelskich zapowiedział też, że chce zwiększyć liczbę biur pełnomocników terenowych. Nowe biura mają pojawić się we wschodniej Polsce. Prof. Marcin Wiącek mówił o tym z okazji 15-lecia istnienia takiego miejsca w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama