107,6 FM

Nieliczni przywódcy zagraniczni pamiętali o 70. urodzinach Putina

Czterech przywódców zagranicznych złożyło telefonicznie życzenia Putinowi z okazji jego 70. urodzin, pięciu - wystosowało telegramy; to najniższa liczba życzeń dla gospodarza Kremla w ostatnich kilku latach - podał w piątek portal Wiorstka.

Niezależny portal powołuje się na informację na stronie internetowej Kremla, gdzie podano, że życzenia telefonicznie złożyli Putinowi przywódcy: Kirgistanu, Kuby, Republiki Południowej Afryki i Turcji. Telegramy z życzeniami przysłali liderzy: Armenii, Białorusi, Korei Północnej, Nikaragui i Tadżykistanu. Wiorstka podaje, że zwykle życzenia złożone Putinowi z okazji jego urodzin przez przywódców zagranicznych Kreml publikuje 7 października do popołudnia.

Jeszcze w 2012 roku życzenia kierowali do gospodarza Kremla politycy praktycznie z całego świata - zauważa Wiorstka. Przypomina, że w 2021 roku Kreml wymienił nazwiska 11 przywódców, którzy z okazji urodzin Putina składali mu życzenia telefonicznie i dziewięciu, którzy skierowali okolicznościowe telegramy. Byli to m.in. prezydenci bądź szefowie rządów: Chin, Izraela, Japonii i Serbii.

W tym roku życzenia są najmniej liczne od sześciu lat - ocenia Wiorstka; wyjaśnia, że dane, od których przywódców nadeszły życzenia, Kreml publikuje od 2017 roku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama