107,6 FM

XI edycja festiwalu Chrześcijańskie Granie ruszy 23 października

XI edycja festiwalu Chrześcijańskie Granie odbędzie się 23 października. W tym roku w Dobrym Miejscu w Warszawie wystąpią artyści młodej sceny muzyki chrześcijańskiej, w tym m.in. Tylko Ty, zespół Jedno, Bonoboco, Marta Madejska czy Sezon na Czereśnie.

Artyści występujący na festiwalu prezentują różne gatunki muzyczne od popu, rocka przez hip-hop po poezję śpiewaną - poinformowano w komunikacie przekazanym w piątek PAP.

Do organizatorów i uczestników festiwalu list skierował metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Wyraził nadzieję, że "entuzjazm, duch Ewangelii, wpleciony w porywającą, dynamicznie zagraną muzykę zabrzmi pieśnią uwielbienia i grą na chwałę Pana".

"Życzę, aby różnorodność muzycznych klimatów stała się świętowaniem wiary, niezwykłej modlitwy i doświadczeniem wspólnoty Kościoła, jak również przyczyniła się do dalszego rozwoju i popularyzacji muzyki chrześcijańskiej" - napisał kard. Nycz.

XI edycja Festiwalu Chrześcijańskie Granie rozpocznie się 23 października o 15.00 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. W ramach festiwalu wystąpią m.in. Tylko Ty (laureaci NON STOP CCM), zespół Jedno (Debiut 2021) i finaliści konkursu Debiuty 2022: Bonoboco, Marta Madejska i Sezon na Czereśnie.

Organizatorzy zapowiedzieli, że poza muzyką i strefą dla dzieci oraz rodzin podczas wydarzenia będzie można spotkać wspólnoty misyjne m.in. Domy Serca, organizatorów "Spotkanie w Wołczynie" czy "Qulturalnego Bierzmowania".

Całe wydarzenie będzie można obejrzeć poprzez YouTube na kanale Telewizji Dobre Media oraz portale i serwisy internetowe rozgłośni katolickich. Festiwal Chrześcijańskie Granie odbywa się w stolicy od 2011 r. Wśród debiutantów wystąpili dotychczas: Muode Koty, Soudarion, StronaB, Albo i Nie, Gospel Rain, Antonina Krzysztoń, Arkadio czy ks. Jakub Bartczak.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama