107,6 FM

Papież: ze św. Janem Pawłem II powierzajmy dzisiaj Matce Bożej najtrudniejsze sprawy

Papież Franciszek w przesłaniu na Twitterze nawiązał do przypadającego w sobotę wspomnienia liturgicznego świętego Jana Pawła II. Na jego datę wybrano rocznicę inauguracji pontyfikatu polskiego papieża w 1978 roku.

Na profilu Franciszka, redagowanym w dziewięciu językach, Watykan zamieścił jego następujące słowa: "Razem ze św. Janem Pawłem II powierzajmy dzisiaj Matce Bożej najtrudniejsze sprawy, zestrajając się na modlitwie różańcowej z Jej spojrzeniem".

Uroczystości z okazji liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II odbędą się w sobotę w polskim kościele św. Stanisława w Rzymie.

Kościół katolicki na całym świecie obchodzi dziś liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zmarły 2 kwietnia 2005 pierwszy w dziejach papież-Polak jest jednym z najszybciej wyniesionych na ołtarze wyznawców w czasach nowożytnych. Błogosławionym ogłosił go 1 maja 2011 papież Benedykt XVI, a 27 kwietnia 2014 r. kanonizował go pierwszy Biskup Rzymu z Argentyny i Ameryki Łacińskiej – Franciszek.

To św. Jan Paweł II zajął pierwsze miejsce w plebiscycie zorganizowanym przez redakcję portalu gosc.pl. Zobacz kto jeszcze znalazł się w gronie 20 osób, które – zdaniem głosujących w naszym plebiscycie – wywarły największy wpływ na Kościół w ostatnich 60 latach:

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama