107,6 FM

Papież: Świat potrzebuje wolontariuszy

"Świat potrzebuje wolontariuszy i organizacji, które chcą zaangażować się na rzecz dobra wspólnego" - powiedział papież Franciszek w orędziu wideo, prezentującym intencje modlitw na grudzień. Jak dodał, "wielu chce dzisiaj wykreślić słowo: zaangażowanie".

W orędziu Światowej Sieci Modlitwy Papieża, rozpowszechnionym w czwartek, podkreślił on: "Być solidarnym wolontariuszem to wybór, który czyni nas wolnym, otwiera na potrzeby innych, prośby o sprawiedliwość, obronę ubogich, troskę o naturę. Oznacza to być budowniczymi miłosierdzia; z rękoma, oczami, uważnie słuchającymi uszami, z bliskością".

"Praca organizacji wolontariatu jest znacznie bardziej skuteczna, gdy współpracują ze sobą i także z państwami" - dodał.

Organizacje te, "koordynując pracę, choć mają ograniczone środki, dają więcej z siebie i dokonują cudu pomnożenia nadziei. Bardzo tego potrzebujemy" - oświadczył papież.

Zachęcił: "Módlmy się o to, aby organizacje wolontariatu i ludzkiego rozwoju znajdowały osoby pragnące zaangażować się dla dobra wspólnego i szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama