107,6 FM

Do Spodka, bo tam cud

Kolędowanie w Spodku? Od lat Ślązaków nie trzeba do tego przekonywać, bo mają przecież „Betlejem w Polsce”.   

Doskonale zdają sobie sprawę z tego, co zastaną w najpopularniejszej „odlotowej” hali Katowic: absolutną ekstraklasę artystów i wielkie rodzinne kolędowanie – czas, gdy pada granica między sceną a licznie zgromadzoną widownią, i wszyscy jednym głosem nucą: „Bóg się rodzi!”.

– Od dziewięciu lat świąteczny czas celebrujemy razem podczas kolejnych odsłon „Betlejem w Polsce” – opowiada pomysłodawca przedsięwzięcia Adam Guzdek. – W tym roku 29 grudnia o 19.00 spotkamy się w Spodku, by wzmocnić się nawzajem nadzieją i radością, które niesie za sobą cud Bożego Narodzenia. W pierwszej części koncertu usłyszymy utwory, które, choć nie są typowymi pieśniami bożonarodzeniowymi, niosą wartości, jakie stanowią istotę tych świąt – tę, która dzisiaj często zanika pod coraz grubszą warstwą jarmarcznych świecidełek. A ponieważ miłość rozumiana jako miłosierdzie jest wartością szczególną, dochód z koncertu i płyt, w tym specjalnego boxu ze 108 kolędami z poprzednich edycji, dostępnego na betlejemwpolsce.pl, wesprze podopiecznych hospicjów.

Utwory, które opowiadają o tytułowym „Cudzie miłości”, wykonają pod artystycznym przewodnictwem Adama Szewczyka: Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Marta Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, światowej sławy śpiewak operowy Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam Krylik, Arkadio i DeocentriCity. Zaśpiewają przy akompaniamencie zespołu dowodzonego przez Pawła Tomaszewskiego. Na scenie pojawią się również aktorzy Teatru EXIT, znanej dobrze czytelnikom „Gościa” ekipy prowadzonej od lat przez Macieja Sikorskiego (który w tym roku odpowiada również za koncepcję wizualną oprawy całego wydarzenia). 

Przygotowany z ogromnym rozmachem koncert promuje śliczna, wpadająca momentalnie w ucho „Kolęda na strunie serca”, której tekst napisał nasz redakcyjny kolega Szymon Babuchowski. „Świat posiwiał od nadmiaru zmartwień, pył bitewny osiada na drzewach, do Betlejem ktoś zdąża uparcie, ale grzęźnie po kolana w śniegu (…) Dobry Bóg, bliski Bóg, bliższy niż ci się wydaje, czuły Bóg wszedł w twój próg, by opatrzyć twoją ranę ” – śpiewają Agnieszka Twardowska i Janusz Radek.

Kolęda na strunie serca
Betlejem W Polsce

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama