107,6 FM

Sztafeta postu i modlitwy w intencji nowego biskupa gliwickiego

W Środę Popielcową rozpoczyna się modlitwa w intencji biskupa nominata Sławomira Odera. Każdy może się do niej przyłączyć.

Sztafeta modlitwy i postu potrwa do soboty 10 marca, kiedy to z inicjatywy i z udziałem biskupa nominata odbędzie się czuwanie modlitewne, na które zaproszeni są wszyscy diecezjanie, a szczególnie młodzież i przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń.

- Na czuwanie został wybrany kościół Chrystusa Króla w Gliwicach przy ul. Okrzei, który jest na tyle duży, że znajdzie się tam miejsce dla każdego. Modlitwa rozpocznie się o 19.30 i potrwa do 21.00. Prowadzić ją będą osoby z Młodzieżowej Szkoły Animatora i ruchów z naszej diecezji.  Wydarzenie współtworzymy z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Mariankami, oazą, Młodymi na Progu i innymi wspólnotami pracującymi z młodzieżą – mówi ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

- Natomiast już od Środy Popielcowej proponujemy indywidualną i wspólnotową akcję modlitwy i postu za nowego biskupa jako przygotowanie do święceń i ingresu. Zachęcamy do podjęcia dowolnego wyrzeczenia i dowolnej modlitwy w tej intencji i wpisanie się do specjalnie przygotowanego formularza. Dla nas, dla duszpasterstwa młodzieży, to jest pewnego rodzaju zwieńczenie tego, co robimy od dwóch lat, czyli diecezjalnych spotkań młodych „Pełni Miłości”. Cieszymy się bardzo, że możemy teraz spotkanie przeżywać z nowym biskupem. Mnie to osobiście bardzo ujmuje, że będziemy razem, że biskup daje znak, że nas potrzebuje i jak w pierwotnym Kościele prosi nas o modlitwę. A po czuwaniu stworzymy możliwość, by usiąść przy wspólnym stole i porozmawiać - dodaje.

Zapisy na sztafetę TUTAJ.

Sztafeta postu i modlitwy w intencji nowego biskupa gliwickiego  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama