107,6 FM

Czechowice-Dziedzice. Dworzec kolejowy będzie gotowy na wiosnę 2024 roku

Pełną parą idą prace wewnątrz zabytkowego dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. Od października trwa tam gruntowna modernizacja zakładająca między innymi odbudowę dawnej elewacji obiektu. Dzisiaj [17.03] plac budowy odwiedził Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda.

Otwarcie dworca w Czechowicach-Dziedzicach dla podróżnych zaplanowane jest na wiosnę przyszłego roku. Równocześnie kończy się przebudowa peronów stacji. Te powinny zostać ukończone za kilka miesięcy.

Dziś na miejscu był Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda:

Ogromna poczekalnia, restauracja, muzeum miejskie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej – tak mniej więcej po przebudowie ma wyglądać dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach. To jeden z największych takich obiektów w naszym regionie, który w końcu doczekał się wartej prawie 50 milionów złotych modernizacji. Historyczne znaczenie budynku podkreśla burmistrz miasta, Marian Błachut:

Czechowice-Dziedzice. Dworzec kolejowy będzie gotowy na wiosnę 2024 roku   Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach Adam Stano / Radio eM

Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic potwierdzają, że modernizacja dworca jest dla nich szczególnie ważna:

Remontu doczeka się między innymi zabytkowa elewacja, która ma powrócić do swojej historycznej formy.
 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama