107,6 FM

Jaworzno. Energia z węgla i auta spalinowe. Minister Zbigniew Ziobro przeciwko unijnym planom

Suwerenność energetyczna naszego kraju – to główny temat konferencji, którą na rynku w Jaworznie zorganizowali politycy Solidarnej Polski.

 Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zaznaczył podczas spotkania, że jest przeciwny planowanemu przez Unię Europejską szybkiemu odejściu od węgla:

Z sugerowanym wygaszaniem elektrowni węglowych do 2030 roku nie zgadza się również Artur Wilk – przewodniczący działającego w energetyce Związku Zawodowego „Kontra":

Według najnowszego, przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska planu, do 2040 roku udział węgla w polskiej energetyce ma spaść do poziomu 8 procent.

- Nie wyobrażam sobie, aby Unia Europejska powodowała, że Polacy utracą zdolność swobodnej komunikacji - tak Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował z kolei wprowadzenie zakazu produkcji aut spalinowych po 2035 roku. Przewodniczący Solidarnej Polski w ten sposób poruszył w Jaworznie kwestię suwerenności energetycznej kraju:

Według najnowszych doniesień z Brukseli, władze Unii Europejskiej planują wprowadzić wyjątek od przegłosowanego niedawno zakazu produkcji samochodów spalinowych. Do sprzedaży zostaną dopuszczone pojazdy wykorzystujące paliwa neutralne pod względem emisji CO2 – chodzi między innymi o biomasę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama