107,6 FM

Wicepremier Ukrainy: musimy szykować duchownych na ziemie okupowane, walczymy o serca ludzi

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk zaapelowała o przygotowywanie duchownych, którzy po wyzwoleniu ziem, znajdujących się pod okupacją Rosji, będą mogli pełnić tam posługę religijną. Ukraina - zdaniem wicepremier - walczy nie tylko o terytoria, ale też o serca obywateli.

Wypowiadając się na naradzie rządowej w Kijowie, Wereszczuk powiedziała, że w czasie wojny kwestie religijne są zarazem bardzo delikatne, jak i ważne dla państwa - podała w piątek agencja Ukrinform.

Zobacz: Inwazja Rosji na Ukrainę - relacjonujemy na bieżąco

Ukraina prowadzi walkę nie tylko o terytoria, ale również o serca i umysły ludzi - dodała wicepremier. Właśnie dlatego - jak przekonywała - należy zawczasu przygotowywać rezerwę kadrową duchownych, którzy na terytoriach wyzwolonych będą mogli pełnić posługę religijną. Wereszczuk wezwała też, by duchowni mieli równy dostęp do mediów.

Wicepremier poinformowała, że władze duchowne zostały poproszone o sporządzenie listy uszkodzonego i zniszczonego w trakcie działań wojennych mienia należącego do Cerkwi. Zapewniła, że mienie zajęte przez Rosjan w trakcie okupacji zostanie po wyzwoleniu zwrócone prawowitym właścicielom. 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama