107,6 FM

Świętochłowice. Teren wokół stawów Zacisze-Magiera i Matylda w zyska drugie życie

Władze Świętochłowic chcą stworzyć w mieście ogród jordanowski. Ruszyły prace nad projektem rewitalizacji terenu wokół stawów Zacisze-Magiera oraz Matylda.

Teren wokół stawów Zacisze-Magiera i Matylda w Świętochłowicach zyska drugie życie. Miasto zleciło zaprojektowanie w tym miejscu ogrodu jordanowskiego, który będzie pełnił funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne. To przestrzeń, która w latach 30. ubiegłego wieku służyła już wypoczynkowi i rekreacji, a teraz do tego historycznego wzoru ma powrócić. Przed władzami miasta jednak dużo pracy, bo teren jest zaniedbany i dziś korzystają z niego jedynie wędkarze. - Mówi Beata Grzelec-Petruk z Urzędu Miasta w Świętochłowicach:

Wizja ma powstać do końca listopada i wziąć pod uwagę pomysły mieszkańców – zaznacza Iwona Kublik ze studnia projektowego Aramix:

Świętochłowice. Teren wokół stawów Zacisze-Magiera i Matylda w zyska drugie życie   Teren wokół stawów Zacisze-Magiera i Matylda w Świętochłowicach zmieni swoje oblicze Adam Stano/ Radio eM

Z kolei prezydent Świętochłowic, Daniel Beger nie wyklucza powstania w tym miejscu kąpieliska:

Staw Zacisze pełnił już w przeszłości rolę ogrodu jordanowskiego. Kąpielisko i wypożyczalnia sprzętu wodnego powstałych tam w latach 30. ubiegłego wieku. W tej chwili z przestrzeni korzystają przede wszystkim wędkarze.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama