107,6 FM

Neymar ma zapłacić 3,3 mln dolarów kary

Sławny brazylijski piłkarz został ukarany za przestępstwa przeciwko środowisku naturalnemu – zmienił bieg rzeki i usunął drzewa, żeby stworzyć sztuczne jezioro przy swojej willi.

Gwiazda Paris Saint-Germain ma willę na Costa Verde w Rio de Janeiro, a na prace w swojej posiadłości nie miał pozwolenia środowiskowego, wymaganego dla tego typu inwestycji.

Decyzję podjął prokurator generalny gminy Juraciara Souza Mendes da Silva, który z magistratu otrzymał 46-stronicowy raport pokontrolny z uwagami. „Raport, sporządzony 22 czerwca po anonimowym zgłoszeniu, został podpisany przez dwóch biologów, inżyniera leśnictwa, inżyniera medycznego leśnictwa, inżyniera chemika i oceanografa” – wylicza skrupulatnie włoski „Il Fatto Quotidiano”. Mimo że władze wydały nakaz zaprzestania wszelkich działań, piłkarz – jak dodaje IFQ – całkowicie zignorował te wytyczne, organizując w dodatku imprezę z kąpielą w jeziorze.

W wydanym specjalnie oświadczeniu wydziału środowiska poinformowano, że oprócz nałożonych sankcji, „biorąc pod uwagę spowodowane szkody w środowisku, a także nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów dotyczących ochrony środowiska”, postanowiono poinformować opinię publiczną o ustalonych przez prokuraturę, policję i ochronę środowiska faktach.

Biuro prasowe gminy Mangaratiba zaznaczyło, że Neymar ma teraz 20 dni na odwołanie się od decyzji w sprawie grzywny nałożonej przez prokuratora generalnego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama