107,6 FM

Nowa edycja kursu ceremoniarza

Zaprasza diecezjalne duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza. Zgłoszenia do 13 listopada.

Cykl pięciu spotkań przygotowujących do posługi ceremoniarza potrwa od listopada do kwietnia. Zajęcia będą się odbywać w budynku dawnego klasztoru boromeuszek w Zabrzu i w gliwickiej katedrze (od piątku wieczora przez całą sobotę). 

- Ceremoniarz to bardzo ważna i odpowiedzialna funkcja. Jego zadaniem jest prowadzenie prób przed uroczystą liturgią w parafii, czuwanie nad całym jej przebiegiem, a także reagowanie w sytuacjach nietypowych, np. przy awarii nagłośnienia albo w przypadku różnych losowych zdarzeń, które mogą ją zakłócać. Dlatego ceremoniarz musi być bardzo dobrze przygotowany, znać wszystkie czynności i znaki liturgiczne, orientować się w wielu szczegółowych kwestiach, np. w zmianach, związanych z okresami roku liturgicznego - mówi ks. Adrian Kaszowski, diecezjalny duszpasterz LSO.

Kurs ceremoniarza przeznaczony jest dla ministrantów ze szkoły ponadpodstawowej, w wyjątkowych wypadkach mogą to być uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej. Zgłoszenia odbywają się przez proboszcza lub księdza opiekuna ministrantów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie lsogliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama