107,6 FM

Wzorują się na youtuberach. Mimo zagrożeń, nawet 70% dzieci chciałoby pójść ich ścieżką

87 proc. Polaków w wieku od 15 do 20 lat korzysta z telefonów od 2 do 10 godzin dziennie. Sporą część tego czasu młodzi ludzie poświęcają na śledzenie przeróżnych kanałów w serwisie youtube.

Młodzież namiętnie ogląda  youtuberów. Dziś trudno znaleźć nastolatka, który nie obserwuje choć jednego kanału na YouTube. Dlaczego ? Odpowiadają  siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Katowicach:

I to wszystko wydaje się być tak atrakcyjne,  że nawet 70% dzieci w wieku do 13 lat chciałoby w przyszłości zostać youtuberami.

Nie tylko  podobna fryzura, ciuchy czy gażdżety – nastolatki coraz bardziej wzorują się na osobach obserwowanych w sieci. Naśladują ich styl bycia, a także zachowania , które często nie należą do właściwych – co potwierdza Alicja Pol, pedagog w jednej z katowickich szkół podstawowych:

Psycholodzy i pedagodzy apelują więc do rodziców by rozmawiali ze swoimi dziećmi o tym kogo podziwiają i zwracali młodym ludziom uwagę na prezentowane w sieci niewłaściwe postawy i zachowania.

Afera pedofilska z udziałem znanych polskich youtuberów, też nie zniechęciła młodych ludzi  do obserwowania popularnych kanałów na Youtube.  Mimo, iż doniesienia o pedofilskiej działalności jednego z ulubieńców komentują w ten sposób:

To i tak deklarują, że nie porzucą śledzenia youtuberów:

Dr Patrycja Szostok-Nowacka z Wydziału Nauk społecznych Uniwersytetu Śląskiego dodaje, że najlepszymi sposobami chronienia dzieci są rozmowa i świadomość tego, czym się interesują.

- Nastolatki bardzo często wzorują się na popularnych youtuberach co może być niebezpieczne -  mówi pedagog szkolny Alicja Pol:

Oprócz youtuberów bardzo duży wpływ na młodych ludzi mają także influencerzy publikujący w mediach społecznościowych .

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama