107,6 FM

Ekstraklasa. Ruch Chorzów pokonał Piasta Gliwice

Ruch Chorzów pokonał Piasta Gliwice 3-0 w meczu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gole strzelili Robert Dadok (34'), Daniel Szczepan (56' - karny) i Patryk Sikora (67').

Ruch i Piast podeszły do tego spotkanie, jako dwie najczęściej remisujące drużyny w piłkarskiej ekstraklasie. Piast jako świeżo upieczony półfinalista Pucharu Polski (zwycięstwo z Rakowem 3-0) miał pokusić się o zdobycz punktową w lidze. Stadion Śląski i mecz z okupującym dół tabeli Ruchem wydawał się dobrą okazją.

Niebiescy - chcą myśląc o utrzymaniu w ekstraklasie - muszą zacząć wygrywać. I ta sztuka udała im się w starciu z Piastem.

Od początku spotkania to Ruch był stroną przeważającą - wykazującą większą aktywność pod bramką przeciwnika. Najpierw golkiper Piasta Karol Szymański obronił rzut karny Daniela Szczepana - była to 32. minuta, ale przy kolejnych próbach "niebieskich" bramkarz gliwiczan musiał skapitulować.

Ruch wyszedł na prowadzenie 2 minuty później po strzale Roberta Dadoka. W 56. minucie sędzia podyktował drugi rzut karny dla Ruchu i tym razem Daniel Szczepan już nie pomylił. W 66. minucie wspaniały strzał oddał Patryk Sikora, ustalając wynik meczu na 3-0 dla Ruchu.

Składy:

Ruch Chorzów: Dante Stipica - Robert Dadok, Patryk Stępiński, Szymon Szymański, Josema - Miłosz Kozak (74. Filip Wilak), Juliusz Letniowski (74. Filip Starzyński), Patryk Sikora, Adam Vlkanova (83. Tomasz Foszmańczyk), Tomasz Wójtowicz (55. Mateusz Bartolewski) - Daniel Szczepan (74. Soma Novothny).

Piast Gliwice: Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński (46. Miguel Munoz), Jakub Holubek - Serhij Krykun (64. Miłosz Szczepański), Patryk Dziczek (46. Jorge Felix), Michał Chrapek (64. Tihomir Kostadinov), Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw (85. Piotr Liszewski) - Fabian Piasecki.