107,6 FM

Katowice. Lasoterapia w Ministerstwie ds. Samotności

W centrum Katowic można skorzystać z lasoterapii. Mają jej służyć dwa pomieszczenia otwarte przez Fundację Wolne Miejsce w Społecznym Ministerstwie do Spraw Samotności.

Fundacja Wolne Miejsce otworzyła dwa pomieszczenia do lasoterapii. To obłożone drewnem zielone pokoje zlokalizowane w Społecznym Ministerstwie do spraw Samotności. Wewnątrz można się wyciszyć, porozmawiać lub skorzystać z pomocy psychologa.

Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce zaznacza, że przestrzeń jest przeznaczona głównie dla tych, którym zdrowie nie pozwala na samotną wyprawę do lasu:

Z lasoterapii może skorzystać każdy odwiedzający w godzinach pracy Bistra Społecznego w Ministerstwie do Spraw Samotności. - To uzupełnienie oferty tego miejsca o możliwość wyciszenia się lub rozmowy z psychologiem – przekonuje prezydent Katowic, Marcin Krupa:

Ministerstwo do Spraw Samotności działa przy ulicy Mikołowskiej w Katowicach od października zeszłego roku. Wewnątrz, oprócz pokojów do lasoterapii znalazło się Bistro Socjalne oraz sale ćwiczeń dla seniorów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama