107,6 FM

Dr Tomasz Słupik: Wynik wyborów w Chorzowie to absolutna sensacja

- Wynik wyborów w Chorzowie to absolutna sensacja – mówił w Radiu eM dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

Dr Tomasz Słupik: Wynik wyborów w Chorzowie to absolutna sensacja
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o wynikach wyborów samorządowych w naszym regionie. Dr Tomasz Słupik stwierdził, że do największej niespodzianki doszło w Chorzowie, gdzie Szymon Michałek pokonał w I turze dotychczasowego prezydenta Andrzeja Kotalę. - Przewidywałem drugą turę, ale to, że Szymon Michałek wygrał w pierwszej to absolutna sensacja, największa w regionie – mówił gość Radia eM. - Chorzów wizytowali politycy z pierwszego szeregu jak Radosław Sikorski czy Jerzy Buzek, a z drugiej mieliśmy pełną mobilizację środowisk kibicowskich. Wiemy, że kością niezgody od wielu lat jest budowa stadionu. Ale też nie przewartościowywałbym kwestii stadionu. Tam było wiele innych czynników dotyczących rządów Andrzeja Kotali – mówił dr Słupik.

Nasz gość zwrócił też uwagę na wyniki w Zabrzu i w Gliwicach. - W Zabrzu już 5 lat temu pachniało sensacją, a w tej chwili Agnieszka Rupniewska ma realne szansę, by wygrać z Małgorzatą Mańką-Szulik. Z drugiej strony Gliwice, gdzie dobiega koniec ery Zygmunta Frankiewicza, ponieważ Katarzyna Kuczyńska-Budka otarła się o zwycięstwo w I turze – mówił politolog.

« 1 »