107,6 FM

Chorzów. Szymon Michałek nowym prezydentem

Otrzymał 54,67% głosów i pokonał rządzącego Chorzowem od 2010 roku prezydenta Andrzeja Kotalę z Koalicji Obywatelskiej (prawie 34%). Wybrany na nowego prezydenta Szymon Michałek nie ukrywał, że wynik I tury go zaskoczył.

Prezydent-elekt spodziewał się raczej batalii o prezydenturę jeszcze w "dogrywce". Pytany o to, co zdecydowało o jego sukcesie - odpowiedział:

Jak zadeklarował Szymon Michałek, swoje rządzenie Chorzowem chciałby rozpocząć od audytu, który wykaże, w jakiej kondycji są aktualnie finanse miasta.

Nowy prezydent był także pytany o to, czy jego współpracy z rządem nie utrudni fakt, że w pokonanym polu zostawił kontrkandydata Koalicji Obywatelskiej. W jego ocenie nie będzie to jednak problemem w kontaktach z koalicją rządzącą krajem oraz z premierem.

Szymon Michałek będzie gościem piątkowej (12 kwietnia) Rozmowy Poranka - o 8:35. Tymczasem zapowiedział jednak świętowanie wraz z mieszkańcami na chorzowskim Rynku. Ma się ono rozpocząć o 19:20 - godzinie nawiązującej do daty powstania Ruchu Chorzów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama