107,6 FM

Katowice. Występy artystyczne z okazji 20. rocznicy wstąpienia do UE

Na katowickim rynku, przed Teatrem Śląskim trwają występy artystyczne w związku - z obchodzoną 1 maja - 20. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Włodarze województwa, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i miasta Katowice - świętowali 20-lecie wstąpienia Polski w struktury Unii Europejskiej.

Z tej okazji młodzież z kilku szkół naszego regionu spotkała się z prezydentem Katowic, szefem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, parlamentarzystami. Obecny na miejscu wojewoda śląski Marek Wójcik był pytany przez Radio eM, 'co by było gdyby Polska nie weszła do Unii Europejskiej':

Z okazji rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej - Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przygotowała na dzisiejsze (30 kwietnia) popołudnie trzy 'mikrowycieczki', prezentujące ciekawostki dotyczące rozwoju Katowic.

We wspólnym wystąpieniu samorządowcy podkreślili korzyści, jakie dzięki europejskim funduszom odniósł nasz region. Prezydent Katowic Marcin Krupa zauważył, że wiele projektów miasto zrealizowało przy zaledwie 15-procentowym wkładzie własnym. Sfinalizowanie części z nich, bez środków unijnych nie byłoby możliwe:

Przypomnijmy: Polska oficjalnie wstąpiła do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama