107,6 FM

Wszystko zaczyna się od serca

Lepiej jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. Mt 5,29

Mt 5,27-32 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Słyszeliście, że powiedziano: „Nie cudzołóż”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.

Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.

Powiedziano też: „Jeśli ktoś chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę – poza wypadkiem nierządu – naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa».

Lepiej jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. (Mt 5,29)

To nie pierwszy i nie ostatni raz, kiedy Bóg słowami Ewangelii zaprasza nas, żebyśmy spojrzeli głębiej na naszą relację z Nim. Na to, co jest grzechem, a co nim nie jest. Okazuje się, że nie chodzi tylko o to, czy coś robimy, czy coś zaniedbujemy. To ostatecznie jest wierzchołkiem góry lodowej. Wszystko zaczyna się od serca, które poddaje się żądzom i pielęgnuje je w sobie. Radykalne słowa Jezusa o odcinaniu członków pokazują trudną prawdę, że choć strata wydaje się bolesna, ostatecznie ratuje nas przed znacznie poważniejszymi konsekwencjami. Lepiej więc zająć się małymi chwastami, które wiążą nasze serce dzisiaj, niż radykalnie zmieniać uwikłane w zło życie w przyszłości.

 

Ewangelia z komentarzem. Wszystko zaczyna się od serca
Gość Niedzielny

 

Zobacz: Teksty dzisiejszych czytań

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..