107,6 FM

Ogrodzieniec. Obrady Konwentu Marszałków Województw RP

W środę [12.06.2024] odbyły się drugie już w tym roku obrady Konwentu Marszałków Województw RP. Spotkanie pod przewodnictwem województwa śląskiego odbyło się w Ogrodzieńcu i dotyczyło między innymi tematu utylizacji niebezpiecznych odpadów.

Likwidacja nielegalnych składowisk odpadów oraz odpowiednie wydatkowanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy – to najważniejsze tematy obrad Konwentu Marszałków Województw RP, który odbył się w Ogrodzieńcu. Samorządowcy wypracowali podczas dyskusji stanowisko, w którym domagają się od rządu szybkich zmian w prawie dotyczącym utylizacji odpadów. Chodzi między innymi o dofinansowanie gmin oraz stworzenie odpowiedniej infrastruktury. - Mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego:

O walce z tym problemem mówił też prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Mateusz Pindel:

Drugim tematem poruszonym podczas obrad było wydatkowanie pieniędzy unijnych z Krajowego Planu Odbudowy. Kolejne spotkanie Marszałków odbędzie się w województwie zachodniopomorskim.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy