107,6 FM

Region. Około 1000 interwencji po wiatrach, ulewie i opadach gradu

Silny wiatr zerwał lub uszkodził dziesiątki dachów, powalone drzewa zablokowały drogi, liczne posesje zalane – to skutki silnego wiatru i gwałtownych opadów, które przeszły wieczorem nad województwem śląskim. Tylko w dwóch powiatach – rybnickim i raciborskim - strażacy odebrali kilkaset zgłoszeń.

Trwa sprzątanie po burzach jakie wczoraj przeszły nad południową i centralną Polską. Strażacy wyjeżdżali w całym kraju blisko 2500 razy do powalonych i połamanych drzew, uszkodzonych dachów i podtopień. Najwięcej pracy mieli m.in. na Śląsku - w sumie interweniowali 1000 razy - mówi rzecznik prasowa śląskiej Straży Pożarnej, Aneta Gołębiowska:

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych podczas nawałnic. Na terenie województwa śląskiego dachy zostały zerwane między innymi z przedszkola, szkoły i stacji dializ w powiecie pszczyńskim.

59 całkowicie zerwanych dachów budynków mieszkalnych i 60 kolejnych uszkodzonych – taki bilans nawałnic w woj. śląskim przedstawiły w czwartek [20.06.2024] rano służby kryzysowe wojewody śląskiego. Wiatr zerwał lub uszkodził także osiem dachów na budynkach użyteczności publicznej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy