107,6 FM

 • Henryk
  20.01.2020 09:19
  To nie jest upartość. To jest brak umiejętności otwarcia się na prawdę. Jest on efektem głupoty. Obecnie edukacja w Polsce i poza Polska nie uczy mądrości, czyli nie pokazuje dzieciom prawdy i nie uczy jej poznawać. Podobnie jest z katechizacją. Otworzyć się na prawdę, a więc na światło Ducha Świętego, potrafią jedynie ludzie, którzy mają dostateczny zakres poznania prawdy, czyli rzeczywistości nas otaczającej, potrafiący ją analizować i wyciągać wnioski. Pan Jezus rodząc się w stajni wśród zwierząt i prostych ludzi, nam bardzo mocno na to wskazał.
  doceń 4
 • PitandK
  20.01.2020 10:34
  Wiara polega na przyjęciu Jedynej Prawdy, że Bóg kocha ludzi bezgranicznie i posyłając Swego Syna na ziemskie niziny pośród nas prostych ludzi, celem nauczania nas "mądrego życia" oraz odkupienia naszych win. Byśmy zawierzyli temu co głosi "Dobra Nowina" i pozostając w Prawdzie jasno widzieli cel życia. Teraz wiedząc, co dokonał Jezus, żyli mądrze. Możemy rozczulać się nad pełnym boleści losem Boga w ludzkiej postaci i też musimy Jemu nieść nieustannie pomoc, bo każdy zaniechany w uczynku grzech jest prosto obrazując: Pomocą w dźwiganiu Krzyża na Golgotę naszego odkupienia. Każdy może to uczynić, nawet pochylając się do podźwignięcia z upadku lub pomocy, każdemu z bliźnich naszych w osłabieniu. Jezus wielokrotnie napominał "uzdrowionych" - "Idź i nie grzesz więcej" - to i w naszych uszach winno brzmieć nieustannie. Kochajmy więc Naszego Boga, walczmy o Tę Miłość i nie dokładajmy Jemu Boleści. Codziennie można uczynić wiele dobrego. DO ZOBACZENIA W NIEBIE !
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter