107,6 FM

 • Łukasz
  21.01.2019 13:23
  Ja jestem zainteresowany raczej tym, jakie są odpowiedzi lekarzy i specjalistów w oparciu o ich wiedzę, doświadczenie i badania naukowe na te pytania zadane ankietowanym (942 osobom). Dodam, że ten artykuł, a przynajmniej sam nagłówek zdaje się być manipulacją, bo artykuł zawiera odpowiedzi nie 93% Polaków, lecz raczej 0,0029% Polaków (spośród 30 145 816 uprawnionych do głosowania w wyborach samorządowych w 2018r).
  doceń 3
 • Kooper Nick
  22.01.2019 01:09
  Zgadzam się z panem Łukaszem, że o niebo rozsądniejsze było by przeprowadzenie ankiety wśród lekarzy, niż ogółu społeczeństwa. Aby wyniki ankiety były nie tylko pouczające, ale też ciekawe, można by osobno zapytać lekarzy rodzinnych, a osobno alergologów i przedstawicieli specjalności, którzy mogli by spotykać się ewentualnymi negatywnymi działaniami szczepionek. Oprócz lekarzy można by też zapytać biologów. Porównanie takich odpowiedzi było by i pouczające i interesujące. Poza tym specjalistom można by zadać bardziej szczegółowe pytania, co tym bardziej mogło by być ciekawe.

  Co do drugiej części wypowiedzi nie zgadzam się. Tak jak lekarze mają kompetencje, aby wypowiadać się w sprawach medycznych, tak statystycy posiadają odpowiednie kompetencje, by na podstawie obiektywnych wzorów obliczyć jaka musi być próba statystyczna, aby wyniki były wiarygodne, czyli bliskie wartościom rzeczywistym.

  Rozumiem, że badania socjologiczne społeczeństwa mają swoją wartość, jednak apeluję do GUSu oraz IV władzy, by co do zasady ankiety przeprowadzali wśród ludzi, którzy mają wiedzę w dziedzinie, której dotyczy badanie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy