107,6 FM

 • JERUSALEM POST
  12.02.2019 08:31
  Zgaduj zgadula: kto dokonał tej profanacji (religia, pochodzenie, grupa społeczna)? Francuzi to upadły naród. Od tzw. rewolucji francuskiej, co to miała francuzom stworzyć raj na ziemi, staczają się w otchłań. Co zaczęli jakobini dokończą lewaki i muslimy.
  • zapytanie
   12.02.2019 13:39
   Czemu ma służyć odpowiedzialność zbiorowa?
   • HOLOCAUST HINDUSÓW
    12.02.2019 16:02
    W polityce i demokracji tak to akurat jest, że decyduje niewielu, a konsekwencje dotyczą wszystkich, bo naród stanowi zbiorowość. Ale jak mawiali starożytni Rzymianie "chcącemu nie dzieje się krzywda". Zatem skoro Francuzi wybrali masonów i lewaków do władzy to skutkiem ich decyzji nie dzieje się Francuzom krzywda :0 Mnie to akurat najmniej martwi. Będziemy mieli niedługo kalifat francuski, za jakieś max 30 lat na bank.
    doceń 3
    0
   • Anonim (konto usunięte)
    12.02.2019 18:22
    Nie chodzi o jakichś z "Francuzów", tylko o prześladowanych chrześcijan.
    doceń 2
    0
   • JERUSALEM POST
    12.02.2019 19:00
    SYMEONNT - prześladowani francuscy chrześcijanie za chwilę będą walczyli o przetrwanie wśród tłuszczy muzułmańskiej i lewackiej. Żydzi już tysiącami uciekają do od Izraela z Francji (zapraszam na stronę jpost, z uwagi na antysemityzm muzułmański). Zastanawiam się, gdzie ci francuscy chrześcijanie. Przebywając w Paryżu i chodząc do kościoła de la Madeleine widziałem wielkie pustki, a na Mszy Św. tylko kilku Wietnamczyków, czy kilku migrantów z Afryki. Ci francuscy chrześcijanie byli obojętni kiedy trzeba było być gorącym jak chce Chrystus i walczyć o swoje prawa. Nie bez powodu św. Jan Paweł II mówił o reewangelizacji Francji. Mają jeszcze (piękne ale puste - Pan Najwyższy pustych świątyń do niczego nie potrzebuje) kościoły burzone lub zamieniane na meczety (przypomnijcie sobie jak burzono niedawno kościół we Francji). Upadła córa Kościoła Świętego ponosi karę za swoje grzechy i nieprawości. Ci co wiernie trwają przy Kościele niech uciekają do nas, bo u nas znajdą żywą wiarę. Tam już tylko płacz i zgrzytanie zębów.
    doceń 2
    0
   • Anonim (konto usunięte)
    14.02.2019 10:12
    Cóż Jerusalempost, nie znam sytuacji z pierwszej ręki i nie neguję stanu kryzysu, ale znam sporo nowych żywych wspólnot. Od czasu Rewolucji Październikowej mamy diasporę prawosławną, rozwijająca się spokojnie, z twórczym i ważnym Instytutem św. Sergiusza. Jestem pesymistą, ale nie wpychajmy w otchłań tego, czego tam nie ma:).
    doceń 0
    0
   • Gość
    15.02.2019 21:01
    Zawsze irytowała mnie logika Wojtyły, gdy teatralnie pytał: Francjo, co zrobiłaś ze swoim chrześcijaństwem. Trafniejsze byłoby zapytać: Kościele, co zrobiłeś Francji, że tak cię nienawidzi.....
    doceń 0
    0
 • AWIK
  12.02.2019 10:40
  No jak to - przecież Francja to ideał tolerancji. To jak to z tym jest? Tolerancja wybiórcza?
 • mee...
  12.02.2019 11:16
  Sami doprowadzili do takich sytuacji i ciagle doprowadzaja...a nastepnie ubolewaja. Tak sie dzieje gdy nie roznia sie dobra i zla...gdy glosi sie, ze wszyscy jestesmy bracmi, co przeczy Slowu, bo pomija plemie weza, o ktorym mowi Chrystus.
 • mee...
  12.02.2019 12:45
  ...nie tylko zatem zrownali dobro ze zlem, ale gdyby mogli, to zeszli by w podziemia ziemi, do strasznych miejsce w ktorych do sadu ostatecznego przetrzymywani sa ci co sprzeniewierzyli sie Bogu w niebie i tam glosili braterstwo i rownosc, a oznaki tego mamy gdy uzalaja sie na judaszem, ktory Syna zdradzil...wieszczac jaki to Bog jest niesprawiedliwy. Kto zatem za nimi stoi nie trudno zgadnac, a cala reszta nieswiadoma daje im wiare i za nimi idzie - slepi i glusi. Tak zly oto dziala na serce...bo tak jak i dobro tak i zlo ma dostep do naszego serca, serce czyni czule na zlo, zlo serce jest w stanie zakceptowac, serce jest w stanie w zla obronie - tak sie wlasnie na swiecie dzieje. uciekajcie zatem przed sercem - kirujcie sie mysla, a jak Bog da, to polse swego Ducha, ktory dziala niespodziewanie...dotykalny nie dlonia, widzialny nie okem - pelen jasnosci i madrosci, potwierdzenia Slowa i jakze mily, pelen roskoszy dla ciala - przeszywajacy dreszczem zmieszanym z jasnoscia, poznaniem letkkim i jasnym, i pelnym oczywistej prawdy, tak oczywistej, bo duchowej...nie pochodzacej apsolutnie z serca.
  • zapytanie
   12.02.2019 13:40
   a prościej i krócej?
   • mee...
    12.02.2019 15:32
    Doprawdy nie bardzo wiem, jak jeszcze mozna jeszcze prosciej...zlo walczy z dobrem. Dzis dobro zatarto sie ze zlem. Serce tego stanu rzeczy nie moze widziec ( zatarcia sie dzla z dobrem). Slowo nalezy glosic wiernie - nie dodajac wlasnych slow na potrzeby wlasne czy potrzeby religi, natomiast poznanie daje Duch Bozy. Ci natomiast co twierdza, ze Boga i Syna, i Ducha - poznaje sie sercem - nie doswiadczyli Ducha Bozego, powinni zatem byc wierni Slowu, ktore jest u Boga i zaprzestac nauk swoich, ktore wyplywaja im z serca. Duch Bozy do serca czlowieka nie wchodzi z prostej przyczyny; Duch nie przebywa tam gdzie moze przebywac diabel badz jego aniolowie (demony). Dlatego nalezy wystrzegac sie serca. Duch Bozy uswiadamia, jak serce jest zwodnicze, wieje jak wiatr. To jest ta pulaka, w ktora wpada wielu, twierdzac poprzez serce, ze doswiadczylo Ducha Bozego.
    doceń 2
    0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy