107,6 FM

 • Gabriela
  17.05.2019 07:59
  Jezus jest tez drogą do prawdy. Drogą, po której - w szczerości serca - pójść może także „wierzący inaczej” niż aktualna wykładnia wiary KK. Bo Bóg naprawdę „przyzwala na różnorodność religii”. Nie musi się bać „innego” czy „nieznanego”. Zdobywa dla siebie człowieka inaczej niż niejednokrotnie próbujemy to czynić my, tzw. wierzący. No i jest prawdziwym życiem - w wolności - którym i ktora obdarza nie tylko kościelny kanon, ale całe swoje stworzenie.
  doceń 1
 • Piotr
  17.05.2019 09:55
  Wszystkie religie są subiektywnie prawdziwe.
  doceń 0
 • MATEUSZ
  17.05.2019 10:11
  Jezus nie jest "też" drogą do prawdy. Bóg może dotrzeć do serca człowieka w różnych sytuacjach życiowych ale droga do zbawienia prowadzi ZAWSZE przez Chrystusa. W dzisiejszej Ewangelii jest to jasno napisane : " Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie». "
  doceń 1
 • Rafaello
  17.05.2019 10:39
  Z pewnością inne religie są wyzwaniem dla katolicyzmu, bo są konfrontacją, każą zadawać sobie pytania dotyczące naszej wiary. Gdy nie ma konfrontacji, to człowiek nie ma bodźca by się zastanawiać nad swoimi wierzeniami. Gdy nie ma zastanawiania się nad prawdą, to nie ma drogi, ani wiara nie staje się życiem. Pozostaje jedynie infantylizm, płycizna wiary.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.