107,6 FM

 • Kooper Nick
  01.10.2018 23:14
  Brawo Dobra Zmiano! Piszę to wcale nie z przekąsem, ale zupełnie szczerze. W związku z wprowadzoną zmianą zmniejszą się też kolejki w wydziałach komunikacji. Skoro zniknął przepis zobowiązujący wożenie dowodu rejestracyjnego, zniknął też powód do wymiany dowodu rejestracyjnego z powodu wykorzystania 6 kratek na przegląd techniczny. Policji nie interesuje już, czy jest wpis przeglądu do dowodu rejestracyjnego, którego nie trzeba wozić, ale czy przegląd w ogóle został zrobiony. Jeżeli był zrobiony, to diagnosta wpisuje go do systemu i ok. można jeździć. Jest tylko jedno "ale". Zgodnie z konwencją wiedeńską o ruchu drogowym, jeżeli jedziemy za granicę, to musimy mieć jednak dowód rejestracyjny. Jeżeli więc mamy zamiar swoim samochodem jechać kiedyś za granicę, to wymieniajmy dowód rejestracyjny, najlepiej teraz bo przed wakacjami mogą być kolejki. Natomiast jeżeli nie mamy takiego zamiaru, to korzystajmy z "wirtualnego dowodu". Władza co prawda nie zarobi 54 zł na dowodach rejestracyjnych, ale setki tysięcy ludzi nie stracą miliona godzin (ciekawe ile to pieniędzy?) stojąc w kolejkach w urzędach, a ci co się zagapią i nie wymienią dowodu rejestracyjnego na czas, spędzą wakacje w Polsce, tutaj wydając swoje pieniądze. Tak więc, koniec końców, budżet zarobi znacznie więcej, niż straci na nie sprzedanych druczkach dowodów rejestracyjnych. Jeszcze raz duże brawa, że to wprowadzili. Szkoda, że dopiero teraz, ale wprowadzili i to się liczy.
  doceń 0
 • SGGW
  01.10.2018 23:32
  A ja myślę , że trochę obowiązku tak bardzo nie szkodzi.
  doceń 0
 • ART
  02.10.2018 11:29
  A mnie się wydaje, iż to tylko kolejny kroczek do powszechnej inwigilacji po linii Wielkiego Brata a my cieszymy się jak karpie na wigilię....

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy