Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony został zdobywcą Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika 2019 roku w plebiscycie magazynu "France Football". To jego szósty triumf, a pierwszy od czterech lat. Robert Lewandowski, również obecny na gali w Paryżu, zajął ósme miejsce.
W tej chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym. Łk 10,21
W kościele św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy Eucharystii we wspomnienie św. Barbary, patronki górników, przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz.
Ostatni taki pochód ulicami miasta przeszedł około 80 lat temu. - W tym roku odkurzamy tę piękną tradycję - mówią organizatorzy.
Siedemdziesiąt lat w służbie siedmiu papieży przeżyła portugalska siostra zakonna Maria do Céu Pereira ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi. Z okazji swych 90. urodzin uczestniczyła ona 2 grudnia w Mszy św. w kaplicy Domu św. Marty, odprawianej przez Franciszka. Po liturgii papież złożył jej życzenia życia z „radością w sercu”.
Na imprezę do Międzybrodzia Bialskiego zapraszają Gość Niedzielny i Radio eM.
Remont mieszkania to duży wydatek, który może przekroczyć nasze możliwości finansowe. Dlatego warto przemyśleć jeszcze przed podjęciem decyzji o inwestycji, czy w razie potrzeby moglibyśmy skorzystać z wsparcia finansowego oferowanego przez banki lub firmy pożyczkowe.
Rynek, Zamek Cesarski, jezioro Maltańskie i Cytadela to miejsca - wizytówki miasta, do którego zapraszamy Was w magazynie "Świat jest piękny". Co jeszcze kojarzy się z tym miastem? - Rogale świętomarcińskie i ...pyry oczywiście! Zapraszamy na spacer po mieście:
Dobra wiadomość dla kierowców. Autostrada A4 Katowice-Kraków będzie tańsza. Zarządca drogi zapowiedział niższe opłaty.
W wielu miejscach na świecie duży problem stanowią prześladowania ze względu na wiarę. Temu zagadnieniu poświęcona była Międzynarodowa Konferencja o Prześladowaniu Chrześcijan zorganizowana w Budapeszcie przez węgierski rząd przy współpracy z przedstawicielami kościołów na Bliskim Wschodzie oraz organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą humanitarną i problematyką wolności religijnej. W wydarzeniu wzięli udział eksperci Ordo Iuris.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07