107,6 FM

Konkurs "Kartka z pamiętnika powstańca śląskiego" - do 7 lutego

Konkurs „Kartka z pamiętnika powstańca śląskiego” adresowany jest do uczniów od IV do VIII klasy szkoły podstawowej. Organizuje go katowicki oddział IPN.

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy pisemnej, mającej formę wpisu do pamiętnika, która będzie opisywać rzeczywiste wydarzenie z okresu I, II lub III powstania śląskiego.

Celem konkursu jest przywrócenie pamięci o roli i znaczeniu powstań śląskich oraz o ich uczestnikach, kształtowanie umiejętności poszukiwania i  analizowania informacji, utrwalanie postaw patriotycznych i obywatelskich, rozwijanie zainteresowań i twórczych pasji.

Prace prosimy przesyłać do 7 lutego 2020 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 23 marca 2020 roku.

Kontakt: Angelika Blinda tel. 32 207 07 15, mail: angelika.blinda@ipn.gov.pl

Więcej o konkursie: tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama