107,6 FM

5 korzyści płynących z organizacji konferencji online

Wydarzenia online są dziś równie popularne co eventy w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Według raportu „Digital Event” wirtualne imprezy i wydarzenia zostały uznane za jedną z kluczowych innowacji i konieczność jednocześnie.

To jedna z ciekawszych alternatyw dla spotkań offline, oferująca wiele korzyści zarówno dla uczestników, jak i dla organizatora. Przestrzeń cyfrowa to komfortowe warunki do produkcji m.in. wirtualnych konferencji. Są one doskonałym uzupełnieniem wydarzeń w świecie realnym, a ich zalet jest naprawdę wiele.

Po pierwsze: Większy zasięg

Konferencje online na dobre zagościły w eventowym krajobrazie. Choć początkowo wydawały się rozwiązaniem przejściowym, dziś już wiemy z całą pewnością, że zostaną z nami na dłużej. O tym, jak krok po kroku zorganizować konferencję online, można przeczytać w artykule https://bluplatform.io/organizacja-konferencji-i-kongresow-online-przygotowanie-krok-po-kroku/. Ten typ przeprowadzenia eventu pozwala przede wszystkim zyskać praktycznie nieograniczony zasięg. Tylko od nas samych zależy, ilu uczestników zaprosimy. Zasięg dotyczy również promocji. Wydarzenie online możemy promować za pośrednictwem dedykowanej strony www czy mediów społecznościowych.

Po drugie: Możliwość uczestnictwa z każdego miejsca

Z wirtualnym eventem możemy dotrzeć do znacznie większej liczby osób. Nie napotkamy tu barier logistycznych czy transportowych: aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy laptop oraz stabilne połączenie internetowe. Konferencje online to doskonały sposób na dotarcie do globalnej społeczności. Osoby, które nie mają możliwości pojawić się na wydarzeniu stacjonarnym, mogą połączyć się na żywo z własnego domu czy biura. Uczestnictwo zdalne to zdecydowanie większa elastyczność i wygoda. Do spotkania można dołączyć również za pośrednictwem urządzenia mobilnego – smartfona lub tabletu.

Po trzecie: Zmniejszenie kosztów organizacji

Z perspektywy organizatora opcja przygotowania wirtualnej konferencji na pewno jest o wiele bardziej opłacalna. W końcu wydarzenie online przyjmuje zupełnie inny format niż tradycyjne spotkanie „w realu”. Przeniesienie eventu do cyfrowego świata może przynieść wymierne oszczędności: przeprowadzając konferencję online, można zdecydować się na mniejszą salę, nie trzeba też organizować cateringu czy zakwaterowania dla gości.

Po czwarte: Uznani eksperci i goście z całego świata

Konferencje w formule wirtualnej mogą być atrakcyjne na tym samym poziomie co wydarzenia na żywo. W przypadku eventu online możemy pozwolić sobie na zaproszenie ekspertów, którzy są autorytetami w danej branży nie tylko w skali regionalnej, ale przede wszystkim globalnej. Co więcej, prelegenci, którzy nie mogą pojawić się na wydarzeniu, mogą uczestniczyć w nim zdalnie z dowolnego miejsca na świecie.

Po piąte: Platforma wymiany doświadczeń

Nowe narzędzia mogą zapewnić organizatorom wirtualnych konferencji możliwość pozytywnego zaskoczenia odbiorców i pomóc w zwiększeniu zaangażowania społeczności. Konferencja online to nie tylko transmisja materiału audio-wideo. Większość platform umożliwiających prowadzenie eventów w sieci zawiera takie funkcje jak czat na żywo, sondaże, wbudowane ankiety czy opcja pobierania materiałów z konferencji online. Niewątpliwą zaletą jest także możliwość nagrania całego spotkania, dzięki czemu można udostępnić zapis wideo bez ograniczenia czasowego. Popularne platformy eventowe oferują także dostęp do raportów i statystyk. Ta funkcjonalność jest szczególnie użyteczna dla organizatorów wydarzeń cyklicznych.

W organizacji konferencji, warsztatów, szkoleń czy innych eventów online nieocenioną pomocą może okazać się wsparcie profesjonalistów. Warto skorzystać w tym zakresie z możliwości, jakie oferuje doświadczona agencja eventowa. Kraków, Warszawa, Wrocław – firmy odpowiedzialne za organizację i obsługę techniczną wirtualnych wydarzeń działają w całej Polsce. Wystarczy zajrzeć na stronę https://bluexperience.pl/organizacja-eventow-online/.

Artykuł sponsorowany (pr)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama