W 110. rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907) - zwanego "geniuszem wyobraźni" - w krakowskim Muzeum Narodowym będzie można oglądać od 28 listopada największą do tej pory wystawę poświęconą temu wszechstronnemu artyście.
Doktor habilitowany Henryk Głębocki, historyk, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, został zatrzymany w Moskwie i wydalony z Rosji.
Potwierdzają się nasze informacje sprzed kilku miesięcy o przyszłorocznej beatyfikacji służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Zostanie ogłoszona błogosławioną najprawdopodobniej 28 kwietnia 2018 r. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.
To kategoryczne stwierdzenie przewijało się dziś w Krakowie podczas obrad III Europejskiego Kongresu w Obronie Chrześcijan.
Metropolita krakowski poświęcił wczoraj wieczorem w kościele benedyktynów w Tyńcu odnaleziony i odrestaurowany obraz Matki Bożej Śnieżnej. Zaprezentowano również rezultaty konserwacji przywróconych do świątyni i klasztoru rzeźb barokowych.
Była prekursorką nowoczesnej opieki nad chorymi na ziemiach polskich, a także świątobliwą mniszką, która jest w drodze na ołtarze. Dziś mówiono o niej w kapitularzu klasztoru krakowskich dominikanów.
Po raz 12. wspólnoty akademickie Krakowa i Małopolski włączyły się w popularyzację dziedzictwa papieża Polaka. Od 7 do 9 listopada będą się odbywały Dni Jana Pawła II.
Takim hasłem przekonywało do lektury katolickie wydawnictwo "Jedność" z Kielc, wystawiające swoje publikacje na krakowskich Targach Książki.
Na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie pochowano dziś prochy wybitnego rzeźbiarza Bronisława Chromego. Artysta zmarł 4 października w wieku 92 lat.
Anna Szałapak, pieśniarka i znawczyni szopek krakowskich, zmarła dziś rano w Krakowie. Jej podwładną była niegdyś premier Beata Szydło.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07