Umorzono śledztwo w sprawie wypadku z maja 2018 roku w kopalni Zofiówka. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach uznała, że charakter, zasięgi i skutki katastrofy były niemożliwe do przewidzenia.
Kilkaset imprez i blisko 1 mln 300 tysięcy odwiedzających. W Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym podsumowano rok 2019.
Bielski Szpital Wojewódzki zamierza przystąpić do Śląskiej Cyfrowej Platformy Medycznej. W sumie w jej skład wejdzie 11 placówek, które będą się mogły wymieniać między innymi informacjami na temat hospitalizowanych pacjentów.
W Będzinie rozpoczął się 26. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. To największe tego typu wydarzenie w Europie.
- Eucharystia, która jest doświadczeniem miłości Boga, powinna nas prowadzić do praktykowania miłości drugiego człowieka - mówi abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki i przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP.
Katowiczanie mogą odnaleźć swojego strażnika miejskiego. Na stronie internetowej strazmiejska.katowice.pl uruchomiono specjalną wyszukiwarkę "Twój Strażnik Miejski".
Miasta i tak będą musiały pozbyć się dzików - mówił w Radiu eM Mariusz Miśka, Łowczy Okręgowy w Katowicach. Odniósł się w ten sposób do postulatów wyłączenia miast z terenów odstrzału dzików.
W Katowicach przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim odbyła się dziś pikieta pracowników oświaty. Nauczyciele domagają się m.in. godnych warunków pracy, wzrostu nakładów na edukację i podwyżki płac.
Matki prowadzące działalność gospodarczą alarmują - Zakład Ubezpieczeń Społecznych męczy nas kontrolami i chce zabrać prawo do zasiłków. Chodzi o świadczenie chorobowe i macierzyńskie.
Od marca papierowe bilety autobusowe i tramwajowe będą droższe o 20 groszy. Zarząd Transportu Metropolitalnego chce w ten sposób zachęcić pasażerów do kupowania biletów elektronicznych.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07