107,6 FM

Bielsko-Biała. Szpital Wojewódzki chce przystąpić do Śląskiej Cyfrowej Platformy Medycznej

Bielski Szpital Wojewódzki zamierza przystąpić do Śląskiej Cyfrowej Platformy Medycznej. W sumie w jej skład wejdzie 11 placówek, które będą się mogły wymieniać między innymi informacjami na temat hospitalizowanych pacjentów.

Śląska Cyfrowa Platforma Medyczna to projekt, który łączy obszary medycyny, informatyki i zarządzania. Mówi  Anna Szafrańska, rzecznik bielskiego Szpitala Wojewódzkiego:

Śląska Cyfrowa Platforma Medyczna ma powstać dzięki unijnemu dofinansowaniu. Bielska placówka wystąpiła o 7,7 mln zł dotacji. Całość wydatków związanych z udziałem tej placówki w projekcie to ponad 9 mln zł - wyjaśnia rzecznik szpitala Anna Szafrańska:

Do Śląskiej Cyfrowej Platformy Medycznej ma przystąpić  11 placówek z województwa śląskiego. eCareMed - tak będzie nazywać się platforma - ma ruszyć do 2022 roku. Koszt uruchomienia Śląskiej Platformy Medycznej eCareMed to ponad 78 mln zł. Dofinansowanie z funduszy unijnych wyniesie ponad 67 mln zł.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama