107,6 FM

Katowice. Nauczyciele przypominają o strajku włoskim. Sławomir Broniarz na pikiecie

W Katowicach przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim odbyła się dziś pikieta pracowników oświaty. Nauczyciele domagają się m.in. godnych warunków pracy, wzrostu nakładów na edukację i podwyżki płac.

'Razem możemy więcej' czy 'Zatroskani o polską szkołę' - takie hasła było słychać przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim w Katowicach. Odbyła się tam pikieta pracowników oświaty. Nauczyciele chcą przypomnieć o trwającym w szkołach "strajku włoskim" i swoich postulatach, które jak podkreślają wciąż są aktualne:

Nauczyciele podkreślają też, że wielu pracowników oświaty skorzystało z uprawnień i od 1 stycznia przeszło na emeryturę, wielu również odeszło z zawodu.

Katowice. Nauczyciele przypominają o strajku włoskim. Sławomir Broniarz na pikiecie   Sławomir Broniarz (szef ZNP) podczas pikiety w Katowicach Agata Nurek / Radio eM

W ramach "strajku włoskiego" nauczyciele wykonują jedynie podstawowe obowiązki m.in. nie organizują wycieczek i kół zainteresowań. W Katowicach był dziś Sławomir Broniarz - prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego:

Nauczyciele podkreślają jednak, że cały czas są gotowi do rozmów z rządem. Podobne manifestacje odbyły się już m.in. w Krakowie i Gdańsku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama