107,6 FM

Jak uzyskać odpust za dusze zmarłych?

Jakie są warunki uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych w dniach 1-8 listopada?

1. Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
2. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.

Warunki uzyskania odpustu są następujące:
1. Wykonanie powyższych czynności obdarzonych odpustem.
2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)
3. Spełnienie trzech warunków: - spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej - przyjęcie Komunii Świętej - odmówienie Ojcze nasz.... Wierzę... i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
WAŻNE: Trzy warunki: spowiedź, Komunia św. i modlitwy mogą być dopełnione w ciągu wielu dni przed lub po wypełnieniu danej czynności nagradzanej otrzymaniem odpustu, ale musi być między nimi łączność. Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać wiele odpustów zupełnych, a po jednej Komunii św. i jednej modlitwie można uzyskać tylko jeden odpust zupełny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
 • mjc
  01.11.2018 14:43
  "Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego". Czy samo niezgrzeszenie grzechem powszednim jest wykluczeniem przywiązania do niego?. Czy możliwe jest aby przez 7 dni nie zgrzeszyć powszednio?. Patrząc z perspektywy doświadczenia wiem że jak człowiek jest po godnie przeżytej spowiedzi to i pokusa jest niewyobrażalna, nie mówiąc o innych kwestiach. Jest zatem to w ogóle możliwe?.
  doceń 2
 • Barbara
  02.11.2018 09:06
  I wydawałoby się, że jak to - spowiedź, komunia , ojcze nasz, zdrowaś, wierzę - i "sprawa " z odpustem "załatwiona". Zbyt proste ... A jednak nie - bo wolność od przywiązania - jest warunkiem najtrudniejszym .
  doceń 1
 • zamieszanie
  02.11.2018 11:46
  Biblia nic nie mówi na temat modlitwy za zmarłych?
  Nie istnieje takie pojęcie Biblijne, “modlitwa za zmarłych”. Do rozważenia przykład zachowanie Dawida .(2Sm 12:16, 19-23). (2Sm 18:33; 19:1-8).
 • nie dusze
  03.11.2018 08:38
  Za "dusze" to przypomina zaduszę :) Modlimy się i prosimy o odpust ZA ZMARŁYCH !
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama