Jak uzyskać odpust za dusze zmarłych?

dodane 02.11.2017 00:16

Jakie są warunki uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych w dniach 1-8 listopada?

Jak uzyskać odpust za dusze zmarłych?   HENRYK PRZONDZIONO /GN

1. Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną, lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
2. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.

Warunki uzyskania odpustu są następujące:
1. Wykonanie powyższych czynności obdarzonych odpustem.
2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)
3. Spełnienie trzech warunków: - spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej - przyjęcie Komunii Świętej - odmówienie Ojcze nasz.... Wierzę... i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
WAŻNE: Trzy warunki: spowiedź, Komunia św. i modlitwy mogą być dopełnione w ciągu wielu dni przed lub po wypełnieniu danej czynności nagradzanej otrzymaniem odpustu, ale musi być między nimi łączność. Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać wiele odpustów zupełnych, a po jednej Komunii św. i jednej modlitwie można uzyskać tylko jeden odpust zupełny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ODPUST, ODPUSTY

Przeczytaj komentarze | 45 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 03.11.2017 12:58
Niezalogowany użytkownik @sp ależ to infantylne. Jakaś wizja "doszorowania" duszy jak w myjni samochodowej....
Plusów: 1 Gość 03.11.2017 12:56
Niezalogowany użytkownik Dla Ciebie sp wymysły teologów są więcej warte niż miłość Boga? Naprawdę myślisz że te ludzkie interpretacje maja więcej mocy niż Boża miłość i że miłość Bożą cokolwiek jest w stanie zabić??
Plusów: 1 Gość 03.11.2017 12:54
Niezalogowany użytkownik Ekonomia zbawienia to tylko interpretacje teologów, a nie treść Objawienia. I owa "ekonomia zbawienia" oceniana jest inaczej w zależności od epoki historycznej. Ot... kolejne ludzkie wyobrażenia.
Plusów: 1 Gość 03.11.2017 12:47
Niezalogowany użytkownik Katechizm nie jest treścią Objawienia. To ludzkie interpretacje.

wszystkie komentarze >

Reklama