107,6 FM

Niepełnosprawni na Jasnej Górze

Już po raz 9. wyruszyła Maltańska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Niepełnosprawnych było 8. Jedni na własnych nogach, inni z pomocą kółek maszerowali 3 dni, aby podziękować i prosić Maryję o potrzebne łaski.

W pielgrzymce maltańskiej uczestniczyło łącznie 30 osób. Z każdą osobą niepełnosprawną poszło 2 wolontariuszy. Nie zabrakło również opieki duchowej w postaci kapelana magistralnego ks. Michała Palowskiego oraz opieki medycznej. Pięciu medyków w każdej chwili było gotowych, by udzielić pomocy.

Rozpoczynająca się w sobotę 23 sierpnia pielgrzymka była nie lada wyzwaniem dla podopiecznych z ośrodka Caritas w Borowej Wsi. Już o 6.30 wyjechali w kierunku Katowic. Stamtąd wraz z wolontariuszami wyruszyli pociągiem do Zawiercia, by z tamtejszymi wiernymi o godz. 10 ruszyć w kierunku Częstochowy. W kolejne dni pobudki były około godz. 6, aby w poniedziałek 25 sierpnia dojść na Jasną Górę. Również codzienna Eucharystia dodawała sił pielgrzymom na każdy kolejny dzień.

Podczas pierwszego dnia pielgrzymki wieczorem w sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, patronki rodzin, odbył się koncert zespołu "Venimus".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama