Kolejne wideo z egzekucją Amerykanina

dodane 02.09.2014 19:26

wt /onet.pl

Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali wideo z egzekucją amerykańskiego zakładnika. To kolejny po Jamesie Foley'u dziennikarz zabity przed kamerą.

Kolejne wideo z egzekucją Amerykanina   AUTOR / CC 1.0 Flaga Państwa Islamskiego

Egzekucji dokonano przez ścięcie głowy.

Wideo zawiera również wezwanie do rządów, by wycofały się z "sojuszu zła Ameryki przeciwko Państwu Islamskiemu", i grozi egzekucją kolejnego zakładnika, Brytyjczyka Davida Hainesa.

Związanego nieformalną współpracą z magazynami "Time" i "Foreign Policy" Sotloffa widziano po raz ostatni w Syrii w sierpniu 2013 roku, zanim w ubiegłym miesiącu pojawił się w materiale wideo Państwa Islamskiego, przedstawiającym egzekucję amerykańskiego zakładnika Jamesa Foleya. Zapowiedziano wtedy, że Sotloff zostanie stracony, jeśli USA nie wstrzymają ataków lotniczych na formacje Państwa Islamskiego w Iraku.

W nagranym na wideo przesłaniu matka Sotloffa Shirley zaapelowała 27 sierpnia do samozwańczego kalifa Państwa Islamskiego Abu Bakra al-Bagdadiego o uwolnienie jej syna.

Biały Dom oświadczył, że na razie nie może potwierdzić doniesień o opublikowaniu przez Państwo Islamskie wideo z egzekucją Sotloffa. Jak powiedział prezydencki rzecznik Josh Earnest, jeśli takie wideo istnieje, zostanie dokładnie przeanalizowane, a myśli i modlitwy pracowników administracji rządowej są z rodziną Sotloffa.

«« | « | 1 | » | »»