107,6 FM

Cejrowski: Politycy, nie możecie być letni!

W Warszawie odbyła się gala regionalna kampanii "Rodzina ma głos!". Znany podróżnik był gwiazdą wieczoru.

Podczas gali Jacek Sapa, prezes zarządu Centrum Inicjatyw dla Życia i Rodziny, wręczał Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Otrzymało je prawie 100 osób z województwa mazowieckiego, które ubiegają się o mandat w listopadowych wyborach samorządowych. 

Na początku spotkania Jacek Sapa oraz ekonomista Ireneusz Jabłoński z centrum programowego Centrum podsumowali dotychczasową kampanię "Rodzina ma głos". Gala w Warszawie była jedenastą galą regionalną. - Zwróciliśmy uwagę na bardzo niską frekwencję w kolejnych wyborach samorządowych. Chcemy przyczynić się do zmiany tego stanu rzeczy i to jest jeden z powodów naszej kampanii. Poza tym chcemy nie tylko, żeby ludzie poszli na wybory, ale żeby dokonali świadomego wyboru dobrych kandydatów - tłumaczył Ireneusz Jabłoński. 

Na to, że ludzie nie chcą za bardzo ani głosować, ani kandydować, zwrócił też uwagę Wojciech Cejrowski, który na zaproszenie organizatorów powiedział kilka słów do Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Zaczął cytatem z Apokalipsy św. Jana: "Obyś był zimny albo gorący! A tak skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust". Podróżnik podkreślił, że tłumaczenia tego fragmentu są "uładzone", bo w oryginale zamiast "wyrzucić" jest "wyrzygam Cię moich ust". - Te słowa odnoszą się do każdego wierzącego, ale też do każdego polityka. Jeśli będziecie letni, to system, a także wyborcy wyrzucą was z przestrzeni publicznej - przestrzegł.

Cejrowski: Politycy, nie możecie być letni!   Marcin Skłodowski kandydujący do rady dzielnicy Targówek (z lewej) odbiera od Jacka Sapy Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie Mariusz Majewski /Foto Gość Mówiąc o jednoznacznej postawie polityka, odnosił się do sprawy obrony życia. - Polityk wybrany przez ludzi ma być lojalny wobec wyborców, a nie wobec partii i jej wodza - mówił W. Cejrowski. Jako przykład takiej postawy, stawiania na pierwszym miejscu wartości, które się wyznaje, i wyborców, którzy wybrali polityka, wskazał Marka Jurka. Opowiedział się też za wprowadzeniem Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. 

Warto podkreślić, że wśród blisko 100 osób, które otrzymały Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie, są przedstawiciele różnych komitetów wyborczych. Łączy ich troska o polską rodzinę i chęć pracy dla jej dobra. Certyfikaty odebrali m.in. kandydat na prezydenta Warszawy Mariusz Dzierżawski i starosta wołomiński Piotr Uściński ubiegający się o mandat do sejmiku wojewódzkiego. Pełną listę kandydatów z certyfikatami można znaleźć na stronie www.rodzinamaglos.pl.

Dlaczego akurat z wyborami samorządowymi połączona jest kampania społeczna promująca rodzinę? - Samorząd jest istotny z punktu widzenia rodzin. Wszystkie kwestie dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia, kultury, pomocy społecznej, ale też te, które wpływają na dobrobyt rodzin, w dużej mierze zależą od sytuacji w samorządzie - tłumaczył Jacek Sapa. 
 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama