Chrześcijańskie małżeństwo spalone żywcem

dodane 04.11.2014 18:31

PAP |

Chrześcijańskie małżeństwo oskarżone o zbezczeszczenie Koranu zostało we wtorek spalone żywcem przez tłum w pakistańskiej prowincji Pendżab - poinformowała policja. Wśród sprawców linczu było kilku muzułmańskich duchownych.

Zarzut sprofanowania świętej księgi islamu postawił w poniedziałek właściciel cegielni, w której ofiary pracowały. Twierdził, że małżonkowie spalili stronice Koranu, i że zareagował na to, zamykając ich na noc wraz z czwórką ich dzieci.

Rozwścieczony tłum wrzucił małżonków do rozpalonego pieca. Mężczyzna miał 35 lat, kobieta 31. Byli i tacy, którzy chcieli również spalić dzieci, ale inni ich powstrzymali.

Krewny ofiar powiedział, że zarzut zbezczeszczenia Koranu był nieprawdziwy i że w rzeczywistości chodziło o to, że małżonkowie chcieli porzucić pracę w cegielni z powodu małego wynagrodzenia.

Policja poinformowała o zatrzymaniu 50 osób podejrzanych o udział w linczu.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ISLAM, PAKISTAN, PRZESTĘPCZOŚĆ, WYZNANIA, ZABÓJSTWO

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Maja 08.11.2014 17:02
Niezalogowany użytkownik Plum masz niepelne informacje skoro wypisujesz takie bzdury......oni pobili ich i polamali konczyny (nogi - zapewne po to aby nie mogli uciec ), do pieca chcieli wrzucic rowniez dzieci tej pary . policja podaje jednak inna wersje , zekomo w chwili wrzuccenia do pieca mieli juz nie zyc . Dla mnie to niewybaczalne okrocienstwo jest wielka tragedia . Nie zycia nikt im nie zwroci ale ja jestem przerazona ze w 2014 roku ludzie sa bardziej prymitywni niz zwierzeta.
Plusów: 2 naprzekór 06.11.2014 19:10
Niezalogowany użytkownik Jak zwykle religia sluzy manipulacji, tym łatwiejszej im wieksza bieda. Chyba racja tkwi w tym, że właściciel chciał zastraszyc wykorzystywanych pracowników,. WYDAJE SIE TO POTWIERDZAĆ INFORMACJA, ZE ZAMKNĄŁ RODZICÓW Z DZIEĆMI - CZYLI W CEGIELNI PRACOWAŁY U NIEGO TEŻ ICH DZIECI?
Plusów: 3 Anna 06.11.2014 18:52
Niezalogowany użytkownik Dla mnie ten gest to cdrada Pana Jezusa i wszystkich chrześcijan żyjących w krajach muzułmanskich.do dnia dzisiejszego sie z tego ciesza i mówia o wyższości koranu nad Biblią.
Plusów: 1 Andrew 06.11.2014 04:24
Niezalogowany użytkownik Dobrze że Jan Paweł II ucałował tą " świętą księgę" bo inaczej też wrzucili by Go pieca.

wszystkie komentarze >