107,6 FM

Chrześcijańskie małżeństwo spalone żywcem

Chrześcijańskie małżeństwo oskarżone o zbezczeszczenie Koranu zostało we wtorek spalone żywcem przez tłum w pakistańskiej prowincji Pendżab - poinformowała policja. Wśród sprawców linczu było kilku muzułmańskich duchownych.

Zarzut sprofanowania świętej księgi islamu postawił w poniedziałek właściciel cegielni, w której ofiary pracowały. Twierdził, że małżonkowie spalili stronice Koranu, i że zareagował na to, zamykając ich na noc wraz z czwórką ich dzieci.

Rozwścieczony tłum wrzucił małżonków do rozpalonego pieca. Mężczyzna miał 35 lat, kobieta 31. Byli i tacy, którzy chcieli również spalić dzieci, ale inni ich powstrzymali.

Krewny ofiar powiedział, że zarzut zbezczeszczenia Koranu był nieprawdziwy i że w rzeczywistości chodziło o to, że małżonkowie chcieli porzucić pracę w cegielni z powodu małego wynagrodzenia.

Policja poinformowała o zatrzymaniu 50 osób podejrzanych o udział w linczu.

 

« 1 »
 • asla
  05.11.2014 07:31
  TAkie małe przemyślenie ... W CHRZEŚCIJAN wali się co rusz młotem "stosu, czarownic, nawracania mieczem" - "młotem" przerysowanym ... ale i tak boli. Myślę że po części coś podobnego dzieje się z muzułmanami dziś ... Gdzieś w głębi jestem przekonany, że mimo wszystko jest w świecie wielu, może i większość muzułmanów, którzy wstydzą się tych nieludzkich zachowań ... chodzi mi o zasadę cichości dobra i krzykliwości zła... I jeszcze jedna kwestia leżąca u źródła tych zbrodni ... że jest w ludziach ta niegodziwość, podatność na zło w jego najbardziej pokrętnej formie ... by w imię najczystszego piękna - którym dla mnie jest moja wiara w Trójjedynego ... dokonywać zbrodni. Myślę że podobne smutne odczucia nosi dziś w sercu niejeden wyznawca Allacha...
  doceń 0
 • Isa
  05.11.2014 16:01
  Nie porównujmy płytkiej interpretacji Koranu z głęboką interpretacją Biblii... I w ogóle jednej religii do drugiej jakby w Chrześcijaństwie nie było przypadków okrucieństwa. U "nas" jest np. „(6) Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza." Gdyby to było w Koranie, to byłoby nawoływaniem do morderstwa, a, że w Biblii, to poetycki język... Zwalczać czy krytykować należy fanatyzm, a nie wyznanie.
  doceń 0
 • Andrew
  06.11.2014 04:24
  Dobrze że Jan Paweł II ucałował tą " świętą księgę" bo inaczej też wrzucili by Go pieca.
 • naprzekór
  06.11.2014 19:10
  Jak zwykle religia sluzy manipulacji, tym łatwiejszej im wieksza bieda. Chyba racja tkwi w tym, że właściciel chciał zastraszyc wykorzystywanych pracowników,. WYDAJE SIE TO POTWIERDZAĆ INFORMACJA, ZE ZAMKNĄŁ RODZICÓW Z DZIEĆMI - CZYLI W CEGIELNI PRACOWAŁY U NIEGO TEŻ ICH DZIECI?
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama