107,6 FM

Specjalista od sztucznej inteligencji - biskupem

Papież Franciszek mianował nowym biskupem ordynariuszem diecezji Digne w południowej Francji ks. Jeana-Philippe’a Noulta, matematyka, specjalizującego się w sztucznej inteligencji i długoletniego rektora sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Ars.

Jean-Philippe Nault urodził się 13 kwietnia 1965 r. w Paryżu. W młodości był skautem. Studia uwieńczył dwoma licencjatami: z inżynierii rolniczej i matematyki stosowanej, po czym odbył studia specjalistyczne ze sztucznej inteligencji.

Po dwóch latach pracy zawodowej w Libanie, wstąpił do seminarium duchownego w Ars. Wysłany do Papieskiego Seminarium Francuskiego w Rzymie, uzyskał licencjat z teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Święcenia kapłańskie przyjął w wieku 33 lat, 5 lipca 1998 r. Wstąpił do kapłańskiego Stowarzyszenia św. Jana Marii Vianneya.

Od 1999 r. był zastępcą, a w latach 2000-2012 rektorem sanktuarium w Ars. W 2012 r. Został proboszczem parafii konkatedralnej i dziekanem w Bourg-en-Bresse w diecezji Belley-Ars.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama