107,6 FM

Piechociński o "słabości służb parlamentarnych"

W przypadku posłów PiS zostały obnażone słabości służb parlamentarnych - powiedział wicepremier Janusz Piechociński w poniedziałek w Gnieźnie (Wielkopolskie). Zdaniem prezesa PSL sprawa delegacji parlamentarzystów PiS do Hiszpanii godzi w całą politykę.

Piechociński przyjechał do Gniezna na ostatnią wojewódzką konwencję wyborczą PSL w Wielkopolsce. Jednym z tematów konferencji prasowej podsumowującej spotkanie działaczy PSL był sprawa służbowej delegacji posłów PiS Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego oraz Adama Rogackiego do Hiszpanii na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

"W tym kuriozalnym przypadku i karygodnym przypadku niskich pobudek, zostały obnażone słabości służb parlamentarnych. Nie powinno być takiej sytuacji, że to z mediów dowiadujemy się, że na pograniczu etyki, racjonalności, moralności albo po prostu skrajnej głupoty dochodzi właśnie do takich wydarzeń" - powiedział przewodniczący PSL.

Według ministra gospodarki trzeba się zastanowić, czy zupełnie nie zmienić mechanizmu wyjazdów. "Może to biuro spraw zagranicznych w Senacie i Sejmie powinno obsługiwać od strony formalnoprawnej i ekonomicznej takie wyjazdy, ale wpierw zweryfikujemy i pokażmy, gdzie wprowadzić bariery i mechanizmy zapobiegające - dodał Piechociński.

Pytany przez dziennikarzy o ewentualne konsekwencje karne dla posłów PiS, prezes PSL mówił, że wszystko jest w rękach służb państwowych. "Wolałbym, żeby ta decyzja padł po dokonaniu weryfikacji materiałów, oświadczeń i deklaracji przez kancelarię Sejmu, niż robią to politycy innych formacji. Wtedy stajemy się uczestnikami takiego skakania na środowisko, które dotknęła ta choroba, a my przede wszystkim powinniśmy tworzyć mechanizmy, które eliminują tę chorobę ze wszystkich formacji" - powiedział wicepremier.

W Gnieźnie w Instytucie Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wicepremier spotkał się z kadrą akademicką. Podkreślił, że Polska potrzebuje ludzi świetnej jakości, przygotowanych do nowych wyzwań, którzy mają kompetencje i odwagę.

Po konwencji PSL podkreślono, że partia w Wielkopolsce wystawiła największą liczbę kandydatów w skali kraju - 2,5 tys.

Szef wielkopolskich struktur Stronnictwa europoseł Andrzej Grzyb przyznał, że najbliższe dni to najważniejszy czas kampanii. "Według badania CBOS 30 proc. wyborców nie wie jeszcze, na kogo oddać swój głos" - mówił Grzyb.

W trakcie pobytu w Gnieźnie wicepremier złożył kwiaty pod pomnikiem Bolesława Chrobrego. Podczas wizyty w Wielkopolsce Janusz Piechociński odwiedzi Słupcę, w której spotka się z przedsiębiorcami i samorządowcami. Zaplanowano również złożenie kwiatów przy obelisku upamiętniającym Stefana Korbońskiego - polskiego polityka ruchu ludowego, prawnika, publicysty i działacza Polskiego Państwa Podziemnego.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama