107,6 FM

Smartfony na celowniku cyberprzestępców

Postępująca cyfryzacja naraża nas na ataki. Łakomym kąskiem są dane w banku, ale i w naszym telefonie. Eksperci ostrzegają, że celem może być każdy z nas - pisze "Rzeczpospolita".

Ale zwykli mobilni użytkownicy internetu mogą się też bronić przed cyberprzestępcami.

W ogóle nie przechowujmy najważniejszych danych na mobilnych urządzeniach - doradza specjalista ds. ochrony danych Nikolay Elenkov.

To ryzykowne, bo większość smartfonów i tabletów robi automatyczny backup przynajmniej części twoich danych w chmurze - zauważa autor książki "Android Security Internals". I radzi zabezpieczyć urządzenia kodem, ale nie 4-cyfrowym PIN ani popularnym schematem odblokowania, oraz zaszyfrować dane.

Trzeba również pamiętać o instalowaniu aplikacji pochodzących tylko z wiarygodnych źródeł i unikaniu korzystania z darmowych, niezabezpieczonych sieci WiFi.

« 1 »
 • west
  13.11.2014 10:18
  Nie trzeba cyberprzestępców. Niektórzy producenci "zaszywali" takie programy za friko.
  Prezentowane linki niestety nie są po polsku. Jeszcze niedawno bywały takie z polskimi napisami. Jednak i wymowa obrazków mówi sporo bez znajomości języka.

  Ze dwa lata temu w USA sporo procesów wytoczono producentom o te zaszyte po cichu programiki.

  https://www.youtube.com/watch?v=BwZlBKic7Gw

  https://www.youtube.com/watch?v=irDR_P4Yd7w

  Z tego też powodu nie używam smartfona tylko najzwyklejszą komórkę.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama