107,6 FM

Halicki: Platforma musi się zmienić

Nie może być tak, że Państwowa Komisja Wyborcza nie funkcjonuje prawidłowo, konieczny jest przegląd systemu - powiedział w poniedziałek rano w TVN24 minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki (PO). Mówił też o potrzebie zmian w szeregach Platformy.

Halicki przyznał, że nieprawidłowościom w czasie wyborów samorządowych trzeba się przyjrzeć, ale nie zaburzają one samego procesu wyborczego. "Nie chcę ignorować zdarzeń, które wymagają po pierwsze sprawdzenia, czasem nawet działań prokuratorskich, bo słyszeliśmy i o takich wypadkach, ale one nie przesłaniają całości aktu wyborczego, który ma wielomilionowy charakter" - mówił. Tłumaczył, że w Polsce wybory są demokratyczne, transparentne i nie ma powodu do obaw, jeśli chodzi o ich rezultat. Natomiast, jeżeli chodzi o zdarzenia, które wymagają interwencji, nie wolno ich lekceważyć - dodał.

Odnosząc się do wyniku PO Halicki powiedział, że nie może być zadowolony. Według niego Platforma Obywatelska żółtą kartkę otrzymała już podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. "Pewną pracę, ale jeszcze niewystarczającą, wykonaliśmy, bo ten wynik parę miesięcy temu pewnie przy tej frekwencji byłby dużo gorszy. Duża grupa naszych wyborców została w domach, w dużych miastach była niższa frekwencja" - zauważył.

"Było wiele zdarzeń, które nie powinny się wydarzyć i co do tego nie mam wątpliwości. Musimy pokazać, że i jesteśmy na to wrażliwi, i wyciągamy konsekwencje" - zaznaczył.

Minister zapytany, czy to oznacza odsunięcie niektórych ludzi, odpowiedział: "tak". "Platforma musi się zmienić, tak. Ona się zmieniła dziś na szczeblu krajowym, uważam to za krok w dobrym kierunku; i taki dynamizujący, i dający nam dużą energię, ale to początek drogi, a nie jej zwieńczenie" - dodał.

Halicki wspomniał także, że część wyborców PO zagłosowała na PSL. "Też trzeba się nad tym poważnie zastanowić" - zauważył.

 

« 1 »
 • Maluczki
  17.11.2014 13:00
  "ludzie o bezczelnych twarzach".
  doceń 3
 • MateuszPJDec
  17.11.2014 13:40
  Niewłaściwa percepcja świata wskazuje na fakt, iż świat jest przez to generalnie nieszczęśliwy.

  Jezus w Kazaniu na Górze (Mt5) wyraźnie wskazuje na tych, którzy postępując w określony sposób mogą stać się szczęśliwymi. Biblia Tysiąclecia nazywa ich błogosławionymi.

  Czy wiesz jakie jest Twoje powołanie?
  Czy wiesz jak wypełnić wolę Bożą w swoim życiu?

  Może Bóg wzywa Ciebie do czegoś kompletnie innego niż sobie zaplanowałaś/-eś.

  Możesz "posiadać wszelką możliwą wiedzę" i zwiedzić wszystkie możliwe państwa świata nigdy nie doświadczając szczęścia w formie, której ON dla Ciebie przygotował.

  Boży plan często nie odpowiada naszej wizji rzeczywistości. Czy warto pozostać całe życie
  nieszczęśliwym kreując we własnym umyśle jedynie jego pozory? Bóg wie co jest dla nas najlepsze, ale tylko od nas zależy czy przyjmujemy JEGO wolę za jedyną drogę do szczęścia.

  Bóg może uczynić Ciebie szczęśliwą/-ym w zakonie, w małżeństwie, w samotności. Czy wiesz jak rozpoznać JEGO wolę? Kazanie na Górze pomaga wiele zrozumieć.

  Może polityka, podróże, zakon itd. nie jest są Ciebie. Nieszczęśliwi, którzy zaplanowali swoje życie wg własnej wizji odrzucając wolę Boga. Uczynili nieszczęśliwymi także tych, których odrzucili lub tym, których nigdy nie poznali np. z powodu nałogów, własnego planu życiowego itd.

  Skłonność do pewnych rodzajów grzechu w określonym środowisku wskazuje, że osoby te pozostają nieszczęśliwe. Nie potrafią się opierać pokusom.

  "Odrzucenie tego co posiada choćby pozory zła" wskazują na właściwą perspektywę.

  Spójrz, czego oczekuje od Ciebie Bóg!
  doceń 2
 • Scott
  17.11.2014 14:26
  Chyba samorozwiązać - dla dobra Polski.
 • Amerykanin
  17.11.2014 21:42
  Proponuję zacząć od usunięcia Radosława Sikorskiego, który skrytykował stosunki amerykańsko-polskie.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama