107,6 FM

Halicki: Platforma musi się zmienić

Nie może być tak, że Państwowa Komisja Wyborcza nie funkcjonuje prawidłowo, konieczny jest przegląd systemu - powiedział w poniedziałek rano w TVN24 minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki (PO). Mówił też o potrzebie zmian w szeregach Platformy.

Halicki przyznał, że nieprawidłowościom w czasie wyborów samorządowych trzeba się przyjrzeć, ale nie zaburzają one samego procesu wyborczego. "Nie chcę ignorować zdarzeń, które wymagają po pierwsze sprawdzenia, czasem nawet działań prokuratorskich, bo słyszeliśmy i o takich wypadkach, ale one nie przesłaniają całości aktu wyborczego, który ma wielomilionowy charakter" - mówił. Tłumaczył, że w Polsce wybory są demokratyczne, transparentne i nie ma powodu do obaw, jeśli chodzi o ich rezultat. Natomiast, jeżeli chodzi o zdarzenia, które wymagają interwencji, nie wolno ich lekceważyć - dodał.

Odnosząc się do wyniku PO Halicki powiedział, że nie może być zadowolony. Według niego Platforma Obywatelska żółtą kartkę otrzymała już podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. "Pewną pracę, ale jeszcze niewystarczającą, wykonaliśmy, bo ten wynik parę miesięcy temu pewnie przy tej frekwencji byłby dużo gorszy. Duża grupa naszych wyborców została w domach, w dużych miastach była niższa frekwencja" - zauważył.

"Było wiele zdarzeń, które nie powinny się wydarzyć i co do tego nie mam wątpliwości. Musimy pokazać, że i jesteśmy na to wrażliwi, i wyciągamy konsekwencje" - zaznaczył.

Minister zapytany, czy to oznacza odsunięcie niektórych ludzi, odpowiedział: "tak". "Platforma musi się zmienić, tak. Ona się zmieniła dziś na szczeblu krajowym, uważam to za krok w dobrym kierunku; i taki dynamizujący, i dający nam dużą energię, ale to początek drogi, a nie jej zwieńczenie" - dodał.

Halicki wspomniał także, że część wyborców PO zagłosowała na PSL. "Też trzeba się nad tym poważnie zastanowić" - zauważył.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama