107,6 FM

Adoruj z Maryją obleczoną w Całun

Od wtorku 2 grudnia paulini zapraszają na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju w Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła przy ołtarzu Donum Caritas et Pax. W parafii trwają także adwentowe koncerty.

U wrocławskich paulinów trwają rekolekcje adwentowe, prowadzone przez o. Marcina Ciechanowskiego, który na Jasnej Górze pełni posługę egzorcysty. We wtorek 2 grudnia po Mszy św. o 9.00 rozpocznie się tu adoracja przy ołtarzu Donum Caritas et Pax.

Niezwykły ołtarz będzie gościł w parafii pw. św. Mikołaja we Wrocławiu przy ul. św. Antoniego do 6 stycznia 2015 r. Dzieło powstałe w pracowni Mariusza i Kamila Drapikowskich zawiera wyobrażenie Całunu Turyńskiego i przyobleczonej w niego Maryi; przeznaczony jest do afrykańskiego Centrum Modlitwy o Pokój w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej.  Jest to kolejny po Jerozolimie i Kazachstanie, tworzony przez Stowarzyszenie Communita Regina Della Pace, ośrodek modlitwy w ramach projektu „12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju”. Inaugurację adoracji poprzedzi uroczysta Msza św. rekolekcyjna 2 grudnia o 9.00. Przed Najświętszym Sakramentem, przy ołtarzu, będzie można trwać na modlitwie codziennie od 9.00 do 17.00.

Adoruj z Maryją obleczoną w Całun   Ołtarz Donum Caritas et Pax - Dar Miłości i Pokoju - peregrynuje po Polsce Jan Hlebowicz /Foto Gość W kolejne soboty o 19.00 przy ul. św. Antoniego odbywają się ponadto adwentowe koncerty organizowane przez parafię pw. św. Mikołaja i Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Paulini zapraszają również na odpust parafialny. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona 6 grudnia o 18.00; pół godziny wcześniej zostanie odśpiewany Akatyst ku czci św. Mikołaja.

______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama