107,6 FM

Odbudujmy katedrę w Sosnowcu

Z inicjatywy wrocławskiej fundacji "Vide et Crede" powstał film zachęcający do wsparcia dzieła.

- Nasze fundacyjne kontakty z diecezją sosnowiecką zapoczątkowaliśmy zaledwie tydzień przed pożarem. Na zaproszenie ks.Mariusza Karasa, kanclerza kurii, mieliśmy przyjemność prezentować projekt ewangelizacji wizualnej naszej fundacji "Vide et Crede". Było to doroczne spotkanie rejonowe księży proboszczów. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęcia, ujęci gościnnością ks bp Grzegorza Kaszaka. Mieliśmy możliwość modlitwy w katedrze i podziwialiśmy słynne polichromie Tetmajera - wspomina Piotr Pietrus.

Gdy członkowie fundacji dowiedzieli się o pożarze i ogromnych zniszczeniach malowideł postanowili pomóc poprzez to, co potrafią robić najlepiej - produkcje filmowe.

- Uznaliśmy, że jesteśmy wstanie dotrzeć poprzez film do sporej grupy odbiorców. Ostatni stworzony przez nas klip do utworu pt. "Iskierka" zespołu ewangelizatorów Wyrwanych z Niewoli, zebrał sporą publikę - tłumaczy.

Do realizacji projektu zostali zaproszeni uczestnicy wydarzeń, redakcje i agencje filmowe, które na żywo lub tuż po pożarze przeprowadzały relacje z miejsca pożaru.

- Dzięki uprzejmości TV Trwam uzyskaliśmy wywiady i materiały filmowe. Daniel Pietryga z RCC Studio filmowe udostępnił filmy zrobione z drona, natomiast fotografie uzyskaliśmy od kurii sosnowieckiej. Nad zmontowaniem i udźwiękowieniem całości czuwał nasz reżyser Tomasz Malara - wyjaśnia P. Pietrus.

Przekonuje jednocześnie, że liczy na dobre przyjęcie przez odbiorców. - W archidiecezji wrocławskiej były już zbierane pieniądze na ten cel, ale może dzięki filmowi znajdzie się jeszcze ktoś, kto dorzuci coś więcej.

ODBUDUJMY WSPÓLNIE KATEDRĘ W SOSNOWCU !
ewangelizacja.info

______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama