107,6 FM

Abp Gądecki: Zawierzmy synod Niepokalanej

Z apelem o modlitwę w intencji drugiej części Synodu Biskupów na temat rodziny zwrócił się abp Stanisław Gądecki do uczestników procesji światła w Poznaniu.

– Potrzeba modlitwy do Niepokalanej, by uniknąć nieszczęść, które towarzyszą wielu rodzinom w naszej Ojczyźnie – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny metropolita poznański przewodniczył procesji z kościoła pw. św. Małgorzaty przez Most Biskupa Jordana pod figurę Niepokalanej na Ostrowie Tumskim.

Podczas procesji wierni, z zapalonymi lampionami, odmawiali różaniec, rozważając tajemnice światła. W nabożeństwie uczestniczyło kilkanaście zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z różnych miejscowości, m.in. z Poznania, Leszna i Gostynia. Strażacy na wysięgniku wozu strażackiego złożyli u stóp figury Niepokalanej, kilkadziesiąt metrów nad ziemią, bukiet kwiatów.

Statua Niepokalanej stoi w miejscu, gdzie znajdowała się pierwsza na ziemiach polskich kaplica, ufundowana przez księżną Dobrawę. Za kilka lat podziemne relikty świątyni, w której 1050 lat temu sprawowano liturgię, zostaną udostępnione zwiedzającym.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama